Black Panther: Wakanda Forever ekibi yıldız Letitia Wright’ın sakatlıklardan kurtulmasına zaman tanımak için resmi olarak Ocak 2022’ye kadar çekimlerin durdurulduğunu açıkladı.

Black Panther: Wakanda Forever için hikaye detayları şu anda bilinmiyor, geri dönen ortak yazar/yönetmen Ryan Coogler, Chadwick Boseman’ın kolon kanserinden ölümünün ardından orijinal planında değişiklikler yapmak zorunda kaldı. Marvel ve Coogler, T’Challa’nın rolünü değiştirmemeyi ve yeni bir vizyonla ilerlemeyi seçerek sonunda orijinal oyuncu kadrosunun çoğunun geri dönmesiyle birlikte Haziran 2021’in sonlarında filmin prodüksiyonuna başlayacaktı. Ancak Black Panther: Wakanda Forever’ın çekimleri yıl sonuna yaklaşırken hala sorunlarla karşı karşıya.

Çekimlerin bu ayın başlarında durdurulduğunun açıklanmasının ardından Deadline, Black Panther: Wakanda Forever’ın çekimlerinin resmi olarak Ocak 2022’ye kadar durdurulacağını açıkladı. Rapor, Wright’ın son dönemdeki yaralanmalarının ardından iyileşmek için daha fazla zamana ihtiyacı olduğu için çekimlere ara verildiğini ortaya koyuyor. Kevin Feige, Louis D’Esposito ve Nate Moore, film ekibine şu notu yazdı:

“Kısa bir ara verdiğimiz bu dönemde, tüm oyuncu kadromuzun ve ekibimizin sıkı çalışması için bir teşekkür ve takdir notu ile zamanlama konusunda bir güncelleme göndermek istedik. Her şeyden önce bu proje olağanüstü şartlar altında gerçekleşiyor ve izleyiciler görmek için can atıyor. Bu filmi tamamlayıp gelecek yıl dünyayla paylaşmaktan çok fazla heyecan duyuyoruz. Bizi bu noktaya getirdiğiniz ve yaptığınız her şey için teşekkür ederiz.

Ne yazık ki birkaç aksilik olmadan sonlara gelemedik. Pandeminin ortasında bu ölçekte bir prodüksiyon yürütmek kolay bir iş değil ve süreç boyunca gayretli ve profesyonel kaldınız. Ayrıca hepinizin bildiği gibi Letitia, Ağustos ayında bir çekim sırasında setimizde ürkütücü bir kaza geçirdi. Anladığınızı ve taahhüt ettiğinizi bildiğimiz işimizde güvenliğiniz bizim için her zaman önceliğinizdir. Başlangıçta küçük yaralanmalar olduğunu düşündüğümüz bu olayın kritik bir omuz kırığı ve ciddi yan etkileri olan bir sarsıntı geçirmesiyle çok daha ciddi olduğu ortaya çıktı.

Çekim programımızı, oyuncumuzun iyileşmesi için gereken zamana sahip olacak şekilde ayarladık, Ayrıca sete geri dönmek için yaptığı her şey için Letitia’ya teşekkür etmek istiyoruz, bu rolü ne kadar sevdiğini, uzakta olmanın onun için ne kadar zor olduğunu ve olabildiğince çabuk iyileşmek için ne kadar sıkı çalıştığını biliyoruz. Dönüşünü dört gözle bekliyoruz ve hep birlikte daha güçlü döneceğimizi biliyoruz.

Lütfen işe dönüş tarihiniz hakkında daha fazla bilgi için tetikte olun. Şu andan itibaren, Letitia ile Ocak 2022’de çekimlere devam etmeyi planlıyoruz. Hepimiz filmi mükemmel bir şekilde bitirmeye, bu süreçte sevgili kardeşimiz Chadwick’in anısını onurlandırmaya odaklandık. Black Panther: Wakanda Forever’ı dünyayla paylaşmaktan heyecan duyuyoruz ve ekip olarak birlikte üstesinden geldiğimiz zorlukların filmi daha da etkili hale getireceğinden eminiz. Lütfen kendinize iyi bakın ve tatilin tadını çıkarın.”

Black Panther: Wakanda Forever’ın prodüksiyonu geçen yıl Boseman’ın kaybından bu yana sıkıntılı bir şekilde ilerledi. Ayrıca sette sakatlık geçiren Emmy adayı yıldız, çekimlere küçük yaralanmalarla başladıktan iki ay sonra geçici olarak hastaneye kaldırıldı, prodüksiyon onsuz çalışmaya devam etti. Black Panther: Wakanda Forever’ın Wright’ın iyileşmesine izin vermek için Ocak 2022’ye kadar çekimleri kapattığının teyidi, aktrisin devam filminde daha büyük bir rol üstleneceğine işaret ediyor. Son olarak Black Panther: Wakanda Forever’ın çekimleri şu anda Ocak ayında devam edecek ve filmin 11 Kasım 2022’de vizyona girmesi planlanıyor .