Black Panther’in devam filminin Marvel Studios’un şimdiye kadar yaptığı en önemli filmlerden biri olması bekleniyor ve beklentileri yüksek tuttuğu bilinen bir gerçek. Chadwick Boseman’ın zamansız ölümü, serinin gelecekteki genişlemesini güvence altına almak için Black Panther mantosunu başka birinin devraldığını görecek ve çoğu stüdyonun yapacağı seçime bağlı olacak.

Wakanda Forever’ın şu anki süresi Marvel’a göre 2 saat 41 dakika ve bu, devam filmini MCU’daki en uzun ikinci film yapıyor. Filme eklenen üç yeni MCU süper kahramanı ile, başka bir 4. Aşama filmi Spider-Man: No Way Home kadar bir olay yaratacağı kesin. Doctor Strange in the Multiverse of Madness ve Thor: Love and Thunder da dahil olmak üzere yakın tarihli birçok film, ilgili serilerindeki önceki filmlerden daha kısa olmaktan eleştiri gördü, bu nedenle daha uzun bir film, özellikle Aşama 5’e geçerken hikayeyi ilerletmeye yardımcı olacaktır.

Kral T’Challa’nın ölümü Black Panther: Wakanda Forever’da önemli bir komplo noktası olacak. Wakanda’nın Atlantis savaşı ile birlikte Ironheart ve Namor’un girişleri gibi diğer hikayelerin dengelenmesi, uzun film süresini haklı çıkartıyor olabilir. Film sadece T’Challa karakterine değil, Chadwick Boseman’a da saygı duruşunda bulunacağı için ele alınacak çok şey olacak ve bunu saygıyla halletmek için yeterli zamanın verilmesi gerekiyor.

Bir MCU aşamasını bitiren çoğu film, The Avengers gibi daha uzun sürelere sahip olma eğilimindedir. Hem Ant-Man hem de Spider-Man: Far From Home’un hikayelerini anlatmak için hatırı sayılır bir zamanı vardı. Aşama 4, Black Panther 2 ile sona eriyor, bu yüzden sonraki aşamaları bir şekilde ayarlaması gerekiyor. Devam filmleri daha uzun olma eğilimindedir ve eminiz ki Black Panther: Wakanda Forever, serisi ile birlikte Wakanda dünyasını genişletecektir.