Chadwick Boseman, 2018’de kendi filmi Avengers’ın iki filminden önce Marvel Sinematik Evreni’ndeki ilk çıkışını Kaptan Amerika: İç Savaş’ta baş kahramanlardan biri olarak olarak yapmıştı. O zamandan beri her şeyin çok değişmiş olmasıyla beraber ana karakterimiz ne yazık ki aramızda değil.

Yapımcı, yönetmen ve tüm ekip devam filminin başlarda nasıl ilerleyeceğine dair birkaç ay düşündükten sonra Black Panther: Wakanda Forever’da T’Challa’nın rolünü değiştirmemeyi veya dijital bir dublör kullanmamayı seçerek ilerlemeye devam edeceklerini açıklamıştı. Ancak filmin hala onun yokluğunu nasıl ele alacağı bilinmiyor. Devam filmi eski oyuncuları yeniden geri getirmekle beraber birkaç yeni karakteri de MCU’ya tanıtacak. Film geliştirilirken onlarca kez revizyona uğrasa da sahne arkasında yer alan kişiler ekibin devam filminde karşılaştığı engellere dair yeni bilgiler sunuyor. Film için yaptığı bir konuşmada yapımcı Nate Moore sözlerine şunları ekledi:

“Bence bu filmin üzerinde farklı türden bir baskı var, Chadwick’in eksikliğiyle anlatısal olarak beklenmedik ve eşi görülmemiş bir şekilde çabalıyoruz. İkinci filmi onun mirasına göre nasıl doğru bir şekilde yaparız bunu düşünüyoruz, belkide onun sevdiği şeyleri temel alan bir hikaye anmış olabiliriz. Bunu yaparken herşeyin bilincinde olmamız gerekiyordu.”

Boseman’ın ölümü hem MCU hem de genel birçok izleyici için üzücü bir olaydı. Black Panther: Wakanda Forever’ın bu konuda nasıl bir yol izleyeceği kesin değil. Moore’un yorumları anlatı planıyla ilgili herhangi bir detay vermese de, yaratıcı ekibin aktörü onurlandırmak için değerli bir devam filmi hazırladığı kesin. Black Panther: Wakanda Forever 11 Kasımda sinemalarda vizyonda.