Marvel Studios’un Black Widow filmi Disney+’tan 125 milyon dolar kazandı ve toplam hasılatını 500 milyon dolarlık kritere yaklaştırdı. 9 Temmuz’da sinemalarda ve yayın hizmetinde yayınlanan Scarlett Johansson’ın MCU’daki ilk solo filmi, Marvel’in iki yıldan sonra yayınladığı ilk filmdi. Disney, piyasaya sürülmeden önce, Black Widow’un Disney+ Premier Access’te 30 $ karşılığında satışa sunulacağını duyurdu. Bu hamle Johansson’ı, Black Widow’un gişe performansına dayanarak aktrisin alacağı arka uç kârlarının kaybı nedeniyle Disney’e dava açmasına yol açtı. Gişe hasılatı devam eden pandemi nedeniyle ciddi şekilde etkilenirken, Black Widow geleneksel bir film gösterimi alsaydı Johansson’ın ne kadar kazanabileceğini söylemek mümkün olmazdı, ancak oyuncu şu anda 50 milyon dolara kadar zarar kaybı yaşadığını iddia ediyor.

Şimdi ise Black Widow’un Disney+’taki performansı hakkında yeni bilgiler ortaya çıktı. THR’ye göre, film yalnızca Disney+ kiralamalarından 125 milyon dolar kazandı. Film uluslararası gişede brüt 367 milyon dolar hasılat yaparak, 500 milyon $ sınırına dayanmış durumda.

Black Widow ilk hafta sonunda gişede 80 milyon dolar ve Premier Access’te 60 milyon dolar kazandı. Şu an itibariyle, Marvel Studios başkanı Kevin Feige, Black Widow’un en düşük performans gösteren MCU filmlerinden biri olduğunu göz önünde bulundurarak diğer Marvel filmlerinin benzer bir performansa sahip olmayacağını söyledi. Yine de Black Widow’un Disney+ performansı, Feige’in başka hiçbir Marvel filminin aynı anda vizyona girmeyeceğine dair verdiği söze gerçekten sadık kalıp kalmayacağı sorusunu gündeme getiriyor.

SONRAKİ:

BLACK PANTHER 2 NE ZAMAN ÇIKACAK?