Marvel’ın Black Widow’u, artık Disney+’da olduğu kadar çoğu internet medya ortamındada mevcut ve filmin silinmiş 11 sahnesi var. Ancak 5 tanesinin ne olduğu açıkça ortada ve bunların hakkında bilmeniz gereken her şey burada. Captain America: Civil War’ın sonunda geçen Black Widow, izleyicileri Natasha Romanoff’un ilk ailesiyle tanıştırdı ve Black Widow serisinin geleceğini belirledi.

Bazı durumlarda bu, sahnelerin neden kesildiğini anlamak kolaydır, çünkü hikayeye fazla bir şey katmazlar. İşte Black Widow’un silinen tüm sahneleri için bir rehber ve bunların filmin kapsayıcı anlatımını nasıl etkileyeceğine dair bir değerlendirme:

Market Alışverişi

Black Widow’un “Market Alışverişi” adlı ilk silinen sahnesi, Natasha’nın Norveç’te saklandığını gösteren kısa bir klip. Güvenli evine geri dönmeden önce bir marketi ziyaret eder; mağazanın radyosu, Steve Rogers ve Natasha Romanoff’un firarda olduğundan bahseden bir haber bülteni yayınlıyor. Sahne Norveç’in manzara çekimleri kesinlikle nefes kesiciyken, dünya güvenlik güçlerinin Black Widow’u takip etmeye ne kadar kararlı olduklarının bir hatırlatıcısı olmayı amaçlıyor. Ancak nihayetinde bu filmin konusuna önemli bir şey eklemiyor ve sadece işeyişi yavaşlatacaktı.

Taskmaster

Black Widow’dan silinen bir diğer sahne, Taskmaster’ın tanıtımının genişletilmiş bir versiyonudur ve Taskmaster’ın Captain America: Civil War’da Natasha’nın görüntülerini incelemesini göstermeden önce General Dreykov’un devam eden Black Widow operasyonunun ölçeğini oluşturmayı amaçlıyordu. Bu oluşumu silmek mantıklı bir kurgu çünkü serinin devamı için bir önem arz etmiyor.

Bisikletli Kovalamaca

Diğer bir klip ise “Bisikletli Kovalamaca”, Natasha ve Yelena’nın Taskmaster ve diğerlerinden kaçmaya çalıştığı sahnenin küçük bir uzantısıdır. Bu silinen sahne, Natasha ve Yelena’nın başlangıçta Taskmaster’ın tankını nasıl salladıklarını göstermesi bakımından oldukça faydalı olabilirdi. İki eski Black Widow arasındaki diyalog, Natasha’nın Budapeşte’deki eylemleri için bir zaman çizelgesi sağlar ve şehirde en son sekiz yıl önce olduğunu ortaya çıkarır. Black Widow filminin hikayesi 2016 tarihlidir, bu Natasha’nın 2008’de SHIELD’e katıldığı anlamına gelir. Aynı yıl Tony Stark kendini Iron Man olarak ortaya çıkardı ve (bağlı çizgi romanlara göre) T’Challa, Wakanda’da Black Panther oldu. 2008 gerçekten MCU’nun başladığı yıldı. Bu sahnenin kesilmesi diğerlerine nazaran daha üzücü.

Ross ve Black Widow

Daha sinir bozucu silinen sahnelerden biri Black Widow’un sonundaki bir hikaye boşluğunu dolduruyor, Film Natasha Romanoff’un Ross tarafından yakalanmasıyla devam eder. Black Widow Ross’a Red Room’u anlatır ve onu aranan bir kadın olmasına rağmen hala dünyayı kurtardığını kabul etmeye zorlar, ancak Black Widow kolaylıkla kaçtığından konuşma aniden sona erer. Sahne harika, Black Widow ve Ross arasındaki dinamik keyifli, kaçış gerçekten kesilmemeliydi. VFX ekipleri, sahnenin bir kısmını tutmaya karar verdi çünkü çökmekte olan Red Room istasyonunun unsurları hala filmde yer alıyordu.

Ohio

Silinen en önemli Black Widow sahnesi, Natasha’nın Ohio’daki çocukluğunun evine döndüğü, hafif ağartılmış sarı saçları ve Yelena’nın ceketini giydiği alternatif bir sondur. Black Widow’un kahramanlığından açıkça ilham alan küçük bir kız tarafından tanınmasıyla biten güzel, samimi bir sahne. Bu, Marvel’ın gitmesi gereken sondu; İzleyicilere Black Widow’un paylaşılan evrene nasıl uyup girdiğini göstermeye odaklanan bir karakterden ziyade MCU’nun insanları için ne kadar önemli olduğunu hatırlatan dokunaklı bir son. Marvel’in bağlantıya odaklanmasının kendi çapında nedenleride olabilir. Hikaye akışının bozulmasını istememesi gibi olaylar Marvel’ı bu tür alternatif sonlar yaratmaya itmiş olabilir.