Cate Shortland’ın yönettiği Black Widow filminden silinen bir sahne, Natasha Romanoff’u çok daha iyi bir uğurlama ile göndermek Ohio’ya geri döndüğünü ortaya koyuyor.

Black Widow’un yakın zamanda ortaya çıkan silinmiş bir sahnesi, filme alternatif bir son ortaya koyuyor. Scarlett Johansson’ın uzun süredir gecikmiş Natasha Romanoff rolündeki solo filmi, onun yarım kalmış bir işi halletme çabasına odaklanıyor.

Captain America: Civil War sonrasında geçen film, karakterin geçmişini tamamlamanın bir yolu olarak eski bir Red Room suikastçısı geçmişi olan Natasha’yı takip ediyor. Hikaye, Avengers: Endgame’deki baş karakterin ölümü göz önüne alındığında, gerçektende bağımsız bir film olduğu ortaya çıkıyor. Cate Shortland tarafından yönetilen ve gişe rekorları kıran film, zaman çizelgesinde aşağılara inmesine rağmen, gelecekte devam edecek olan birkaç hikaye örgüsünü etkileyecek türden olaylara sahip. En merak edileni ise Yelena’nın MCU evrenindeki yeri.

Gerçek sona gelince, Black Widow, arkadaşlarını hapisten çıkarmayı planlayan Steve ile yeniden bir araya gelmesiyle sona erdi. Ancak, filmin farklı bir sonu daha vardı, Natasha’ın ailesiyle yıllarını daha normal geçirdiği, Ohio’ya geri döndüğünü gördüğümüz bir sahne. Filmin dijitale gelişiyle birlikte gelen klibi aşağıdan izleyin:

Black Widow’daki olaylar göz önüne alındığında, silinen bu sahne, Natasha’nın arkadaşlarıyla buluşmayı başardıktan sonraki zamanda kullanılabilirdi. Sahnenin neden kesildiği belli değil, ancak filmin uzunluk süresiyle ilgili bir şey olabilir. Bağımsız film 2 saat 14 dakikada uzunluğunda geldi. Bu yüzden bazı sahneleri ana kurgunun dışında bırakmak zorunda kalmış olabilirler. En azından öyle olduğu söyleniyor. Aynı zamanda Johansson’ın son MCU filmi olduğundan, Ohio’ya dönüp o küçük kızla o kısa karşılaşmasını görmek daha etkili olurdu.

Ne yazık ki, Johansson’ın MCU’dan çıkışı, Black Widow’un ikili yayın stratejisi konusunda Disney’e dava açması nedeniyle tartışmalarla lekelendi. Yaklaşan davanın nasıl çözüleceği hala belirsiz, ancak görünüşe göre her iki taraf da kendinden emin bir şekilde bekliyor.