Bir Marvel Sinematik Evreni adaptasyonu geçiren karakterimiz Hulk’ın 2022’de solo bir filmle çekimlere başlaması söyleniyor.

Mark Ruffalo’nun karakteri canlandırması hayranlar tarafından sıcak bir şekilde karşılansa da, Avengers serüvenine göre bile herhangi bağlantılı solo bir filme sahip değil. Oyuncu, bağımsız bir film hakkında konuşulurken en büyük engelin Marvel Studios ve Universal Pictures arasındaki yasal bir anlaşmazlık olduğunu söyleyerek kayda geçti. 2008 filmini Marvel ile ortak yapım olarak yapan Universal, bağımsız Hulk filmlerinin yapım haklarının mülkiyetine sahipken, Marvel’in hem dağıtım hem de diğer yapımlarda karakteri kullanım hakkı var. Ancak görünüşe göre bu durum değişmek üzere.

The GWW‘nin iç kaynaklarına göre geçici başlıklı World War Hulk adlı yeni bir Hulk solo filmi Marvel Studios’ta aktif olarak geliştiriliyor ve 2022’nin sonlarında üretime başlaması planlanıyor. Bu yapım, 2022’de vizyona girmesi beklenen ve Ruffalo’nun Bruce’u destekleyici bir rol oynayacak olan Tatiana Maslany’nin oynadığı Disney+ dizisi She-Hulk’u takip edecek. Site ayrıca bu gelişmenin nedeninin, Hulk’un 2020’den bir söylenti sonrasında Universal’dan Marvel/Disney’e geri dönen film hakları olduğunu bildiriyor.

MCU uyarlamasının bazı büyük değişiklikler yapması gerekecek olsa da, bu haber Hulk’un bu tekrarını seven ancak karakterin destekleyici bir oyuncu olarak yetersiz kaldığını hisseden tüm hayranlar için memnuniyetle karşılanacak. Bu proje için hiçbir oyuncu kadrosu onaylanmasa da, Ruffalo’nun birkaç uzun metrajlı film, kamera hücresi ve Disney+ dizisi She-Hulk’taki yaklaşan rolü ile role olan bağlılığını göz önünde bulundurarak başrol için geri dönecek gibi görünüyor. Gerçekten de She-Hulk , Hulk’ın destekleyici kadrosunu genişletmek için uygun bir proje gibi görünüyor. Belki de potansiyel bir Dünya Savaşı Hulk filmi, büyük ölçüde gecikmiş olan birkaç Hulk solo girişiminin yalnızca ilki olabilir.