Son birkaç on yılın en önemli film yıldızlarından biri olan Brad Pitt, oyunculuk kariyerinin “son ayağında” olduğunu söyledi ve buna göre yakında emekli olabilir. Amerikalı aktör ilk olarak 1991’de Ridley Scott’ın filmi Thelma & Louise’deki kovboy otostopçu rolüyle tanındı. Daha sonra büyük bütçeli yapımlarda başrollerinin ardından David Fincher’ın suç gerilim filmi Seven gibi filmlerdeki performanslarıyla eleştirel beğeni toplamaya başladı. 12 Maymun filmi ona ilk Oscar adaylığını kazandırdı.

COVID-19 pandemisi nedeniyle kısa bir aradan sonra Sandra Bullock ve Channing Tatum’la birlikte The Lost City’de unutulmaz bir rolle beyaz perdeye geri döndü. Bu yıl Bullet Train’inde büyük bir yaz destek yapımına öncülük edecek ve yeni film Babylon’da başrol oynayacak. 58 yaşındaki aktörün kariyeri geç bir canlanma yaşamak üzere gibi görünse de artık öyle olmayacak gibi görünüyor.

GQ dergisi ile yakın tarihli bir röportajda Pitt, oyunculuk kariyerinin “son ayağında” olduğunu söyleyerek çok yakında oyunculuğu bırakabileceğini öne sürdü. Aktör, film kariyerinin tekrar yükselişe geçmek yerine düşüşte olduğunu açıkça düşünüyor ve bu zamanı “son dönem veya üç aylık dönem” olarak nitelendiriyor.

Brad Pitt Oscar galibiyetiyle yeniden canlanmış ve kariyerinde heyecan verici yeni bir bölüme girmiş gibi görünmeye başlarken, kariyerini çok yakında bitirmeye hazır olabileceğini duymak kesinlikle hayal kırıklığı yaratıyor. Pitt’in bu yorumları sevilen film yıldızının kariyerinin son rotasını nasıl çizdiğine dikkat çekecek. Yüksek oktanlı Bullet Train 5 Ağustos’ta vizyona giriyor, ardından bu Noel’de vizyona giren Babylon’da bir başka başrolü getirecek.

Pitt 2011’de de benzer yorumlarda bulunarak 2014’e kadar emekli olmayı umduğunu söyledi, ki bu elbette gerçekleşmedi. O zamandan beri The Big Short ve Once Upon a Time in Hollywood’da kariyerinin en iyi performanslarından birkaçını sergiledi ve hala çok şey yapabileceğini kanıtladı.