Ünlülük kariyeri Dallas, Growing Pains ve 21 Jump Street gibi 80’lerin televizyon dizilerinde rol alarak başlayan Pitt, 1991’deki Thelma ve Louise’deki çıkış rolünün ardından hızla herkesin bildiği bir isim haline geldi. O zamandan beri birden fazla ödüle sahip aktör ve yapımcı olarak hayatına devam ediyor. Hollywood’un en büyük yıldızlarından biri olarak etkileyici bir gişe kredisi topladı ve hala popülerliği devam ediyor.

THR’den gelen yeni bilgiler, Pitt’in Formula 1 yarışlarının dünyasında geçen yeni bir film projesiyle bağlantılı olduğunu gösteriyor. Henüz adı belli olmayan projenin Joseph Kosinski tarafından yönetilmesi ve mega yapımcı Jerry Bruckheimer tarafından üretilmesi planlanıyor. Filmin potansiyeli konusunda ayrıntılar yetersiz olsa da İngiliz Formula 1 yarış efsanesi Lewis Hamilton’ın da belli bir düzeyde filmde olacağı düşünülüyor. Ayrıca yıldızın gücü yüzünden Paramount, MGM, Sony ve Universal gibi stüdyolar ile büyük akış hizmeti sağlayıcıları arasında büyük ihale savaşının patlak verdiği bildiriliyor.

Yayın hizmetleri son yıllarda izleyicileri cezbetmek için savaşırken büyük isimleri ekibine dahil etme konusunda artan miktarda para harcıyor. Örneğin Dwayne Johnson, Gal Gadot ve Ryan Reynolds’ın başrollerini paylaştığı Netflix’in Red Notice filmi için 200 milyon dolar para harcandı. Son olarak diğer geleneksel stüdyoların da ihale savaşına dahil olmasıyla, Brad Pitt’in bir sonraki gişe rekorları kıracak filmi hala beyaz perdeye gelebilir.