AMC’nin Breaking Bad’i 2013’te oldukça akılda kalan bir finale sahipti ancak Aaron Paul, Jesse Pinkman’ın dizideki son sahnesini gerçekten nasıl değiştirdi? Vince Gilligan’ın beğenilen suç draması, özellikle ikonik anti-kahraman “Heisenberg” olarak Walter White’ın dönüşümünü nasıl ele aldığı konusunda olağanüstü incelikli ve katmanlı karakterler içeriyor. Bununla birlikte gösteri boyunca kendi derinliğine, gelişimine ve önemli anlarına sahip olan başka bir karakter, nihai uyuşturucu kralının orijinal meth pişirme ortağı olan Jesse Pinkman’dır.

Orijinal senaryo son sahneden farklıydı. Haziran 2021’de Showbiz Cheat Sheet, Cranston ve Paul’un finalin senaryosunu ilk kez birlikte okudukları bir YouTube videosunu ortaya çıkardı.

Cranston, Jesse’nin kaçışının sahne dökümünü yüksek sesle okur: Yerleşiği geride bırakıyoruz. Jesse’ye yakın bir açı, sert bir şekilde kararlı, hiçbir şeyden korkmadan karanlığa doğru hızlanıyor.” Açıkçası, kurguyu oluşturan sahne böyle değildi, duygusal olarak çeşitli performansını yansıttığı bir sahne vardı. Jesse sert değildi, üzgün ve ağlıyordu. Finalin galasından bu yana hayranlar, Jesse’nin öne çıkan özgürlük anının ne kadar mükemmel olduğunu ve bölümün tonuna uyduğunu söylüyor. YouTube kullanıcısı ImCallingJapan, kopuşun ardındaki anlamı şöyle özetledi “Sonunda Jesse, yaşadığı tüm acı, korku, trajedi ve çılgınlıktan ayrılır… Walt’tan ve uyuşturucu ticaretinden kurtularak kölelik ve kesin ölümden kaçar, arabayı sürmeyi başarır, yeni bir hayata başlar…”

Bu noktada Jesse büyük zorluklara katlandı. Bağımlılıkla mücadeleye ek olarak, önem verdiği insanlar Jane ve Andrea gibi hem trajik hem de şiddetli bir şekilde öldüler. Walt ile tekrar bir araya gelmeden önce kesinlikle düz ve dar yolda olmasa da, onunla takım kurmadan önce muhtemelen asla hayal edemeyeceği şeyler yaptı ve gördü. Cesetlerin asitte çözülmesine yardım etti, soğukkanlılıkla öldürdü, meth aşçısı olarak rehin alındı ​​ve çok daha fazlası. Özellikle Breaking Bad finalinden önce gerçekleşen her şeyden sonra, oldukça üzücü bir şekilde sınırlarının dışına itildi.

Jesse nihayet serbest kaldığında birden fazla duygu hissetmesi anlaşılabilir. Yaşadıklarına, kaybettiklerine, hayatının nereye gittiğine ve kim olduğuna dair birçok his var. Aaron Paul, finaldeki son sahnesi için senaryoyu kesinlikle iyi yönde değiştirmiş gibi gözüküyor.