Yeni bir rapor, Warner Bros.’un devam eden pandemiye rağmen erken dönemde Tenet’in sinemaya sürülmesinden en az 50 milyon dolar kaybettiğini ortaya çıkardı. Christopher Nolan’ın yazıp yönettiği film, zamanın akışını nasıl manipüle edeceğini öğrenen ve şimdiki dünyayı yok etmekle tehdit eden gelecekten gelecek bir saldırıyı önlemek için uğraşan gizli bir ajana odaklanıyor. Filmin kadrosunda John David Washington, Robert Pattinson, Elizabeth Debicki, Dimple Kapadia, Michael Caine ve Kenneth Branagh yer aldı.

Tenet filmi Ağustos ayının sonlarında seçkin sinemalarda yayınlamasından önce üç kez ertelenerek 2020’nin en kötü şöhretli filmlerinden biri oldu. Bu zararın, Nolan’ın daha fazla gecikmeye katlanmak veya stüdyonun HBO Max’te piyasaya sürülen ilk filmi olmak yerine sadece sinema gösterimi için yaptığı baskıdan kaynaklandığı bildirildi. Tenet nihayetinde eleştirmenlerden genel olarak olumlu eleştiriler aldı anack pandemi sırasında açılan ilk Hollywood filmi olduğundan zorlayıcı bir direk görevi gördü. Film 200 milyon dolarlık bir bütçeye karşı dünya çapında 363 milyon doların üzerinde hasılat elde etti.

Variety, Nolan’ın Universal Pictures ile yaptığı yeni anlaşmayı ve WB ile olan ilişkisinin çöküşünü anlatan yeni bir rapor yayınladı. Rapor, Nolan’ın Tenet için geçen yıl sinema gösterimi alması üzerinde yaptığı baskının stüdyoya en az 50 milyon dolar zarara mal olduğunu ortaya koyuyor. Önceki raporlar, filmin stüdyoyu 100 milyon dolardan fazla zarara sokabileceğini belirtmişti.

Nolan’ın geçen yıl sinemaya özel bir yayın için yaptığı baskı halkı tam ortasından ikiye böldü, bazıları kararını sinemaları canlı tutmak için savunurken, bazılarıda pandemi sırasında insanları riske attığı için ağır bir şekilde eleştirdi. Tenet, 2020’nin ortasında, aşının kendisi şöyle dursun, testlerin bile çıkmasından çok önce sinemalarda gösterime girdi ve ortaya çıkan para kaybı, bu dönemin gişe başarısı üzerindeki etkilerini gösteriyor. Black Widow’un ikili yayın stratejisi Stüdyo tarafında işe yaramış gibi. Belkide Tenet aynı şekilde izleyiciyle buluşsaydı daha büyük bir başarı elde edebilirdi. İzlemeyi kaçıranlar var ise film şu anda HBO Max’te yayında.

SONRAKİ:

AQUAMAN 2’NİN YENİ KOSTÜMÜ ORTAYA ÇIKTI!