Spider-Man: No Way Home’un benzeri görülmemiş büyük küresel başarısının ardından, başrol oyuncuları Tom Holland, Tobey Maguire ve Andrew Garfield yeni bir uzun metrajlı röportaj için yeniden bir araya geldiler. Film, 17 Aralık’taki ilk gösteriminden bu yana dünya çapında yaklaşık 1,7 milyar dolar hasılat yaparak MCU’nun 2019’daki Avengers: Endgame’inden bu yana en çok hasılat yapan filmlerinden birisi oldu.

Spider-Man: No Way Home, şu anda Rotten Tomatoes’da ki sekiz filmin tamamı arasında yaklaşık 400 incelemeyle birlikte %93’lük derecelendirme ile en yüksek puan alan canlı aksiyon Spider-Man filmi olma özelliğini taşıyor. Film ekipleri şu anda bir sonraki Akademi Ödülleri töreninde En İyi Film adaylığına katılmak için kampanya yürütüyor. Bu, başka hiçbir Örümcek Adam filminin başaramadığı hatta teşebbüs etmediği bir başarıdır, daha önce sadece bir çizgi roman filminin ulaşabildiği kaliteli bir onurdur.

Spider-Man: No Way Home için Oscar kampanyası tüm hızıyla devam ederken, resmi Spider -Man YouTube kanalı ilk kez bir videoda üç Spider-Man oyuncusuyla beraber yeni bir röportaj yayınladı. Filmin vizyona girmesine kadar geçen sayısız röportajlarda yer alıp filme dahil olduğunu inkar eden Garfield, film hakkında tartışırken Holland ve Maguire’a katıldı. Oyuncular, filmin inanılmaz başarısı ve hayranlardan gelen tepkiler hakkındaki düşüncelerinin yanı sıra çoklu Spider-Man evrenlerinde geçmiş ve gelecek filmler hakkındaki düşüncelerini paylaştılar.

30 dakika civarı süren bu röportajda, üç oyuncu da birbirlerine duydukları derin hayranlığı paylaştılar. Duyguları açıktı, her aktör dostluk duygularını aşağıdaki gibi yorumlarla ifade etti.

Andrew Garfield, Tobey’i dünyanın sonuna kadar takip edeceğini söyledi. Holland tüm deneyimini “Kariyerimde yaşayacağım en özel anlardan biri” diyerek noktaladı. Maguire ise Örümcek-Adam birliğine kendi takdirini de ekledi, “Bu bir kardeşlikti, çok güzeldi” dedi.

Üç oyuncu arasındaki saygı ve kimya kuşkusuz ekranda da kendini gösterdi ve film kültürel bir fenomen haline geldiğinden beri dünyanın dört bir yanındaki hayranlar bundan oldukça memnun kaldı. Filmin, dünyayı etkisi altına alan COVID pandemisi ortasında bile başardığı şey göz önüne alındığında etkileyici olduğu açıkça ortada. Birçok hayran şaşırtıcı olmayan bir şekilde Garfield ve Maguire’ın, ister kendi filmlerinde ister daha büyük toplulukların bir parçası olarak olsun, Örümcek Adam karakterleri olarak tekrar beyaz perdeye dönmelerini arzuladıklarını dile getirdiler. Maguire’ın ilk Spider-Man yönetmeni tarafından yönetilen Doctor Strange in the Multiverse of Madness filminde görünebileceğine dair bazı söylentiler dolaşıyor. Pek çok hayran ise Garfield’ın üçlemesini tamamlamasını istiyor.