Marvel’ın uçsuz bucaksız dünyası, insanlara bağlı kalan kayda değer sayıda hikaye ve karakteri kendi evreninde yarattı ve bizlere tanıttı. Örümcek Adam, Kaptan Amerika, Demir Adam ve ötesinin unutulmaz hikayeleri, karakterlerle yakınlık kurarken izleyicinin gerçeklikten kaçmasına yardımcı olacak kadar derin hikayeler anlatıyordu. Marvel ile ilgili bildiğimiz en iyi şey, hikaye anlatma olasılıklarının kelimenin tam anlamıyla sonsuz olduğu çok sayıda karakter ve olay örgüsü ile karmaşık ve birbirine bağlı bir dünya yaratabilmeleridir. Sırada hangi karakterin burcunuzla tam olarak uyuştuğunu öğrendiğiniz kısım var, işte karakterler ve hangi burçlarla uyumlu oldukları.

Koç: Kaptan Marvel

Güçlü, bağımsız ve korkusuz. İster çizgi romanlarda Rogue ile yüz yüze gelsin, ister “Avengers: Endgame’de Thanos’la karşılaşıyor olsun, Carol Danvers tüm koç burçlarının sahip olduğu yılmaz ruhun simgesidir. Kaptan Marvel hayata yaklaşımı söz konusu olduğunda çok agresif, ancak bu onun harika bir takım arkadaşı, savaşçı, problem çözücü ve lider olmasını engellemiyor. Koç burcuna sahip kişilerin de benzer özelliklere sahip olduğu bilinmektedir.

Boğa: Black Panther

Marvel Evreninde hiç kimse T’Challa’dan daha fazla Boğa burcuna yakışan birisi değildir, o muhteşem ve mütevazı. Avengers: Endgame sırasında Yenilmezleri en karanlık saatlerinde Wakanda’da karşıladı ve Thanos’a karşı savaşın lideri rolünü üstlenmeye çalıştı. İnançları ve gelenekleri konusunda son derece tutkulu ve Wakanda’ya olan bağlılığı asla unutulmayacak.

İkizler: Iron Man

Robert Downey Jr. Tony Stark’ı oynamak için doğdu. Çünkü bu gezegendeki her İkizler gibi Tony Stark da bir odaya öylece girmez. Odaya giriş yapıyor! Ve biz ölümlüler ona hep normalden farklı bir şekilde bakıyoruz. Kendine güveni ve karizması, her şeyi kendi başına yapabilecek kapasitede olmasına rağmen, neredeyse herkesi emrini yapmaya zorlayabilir. Tam olarak bir ikizler olmasa da etrafında dolaştığı kesin. Seni 3000 kez seviyoruz Tony!

Yengeç: Spider-Man

Tobey Maguire, Andrew Garfield ve Tom Holland’ın Örümcek Adam hakkındaki tüm yorumları Yengeç burcunun dünyayı daha parlak bir yer yapan kinetik ve canlı enerjisini somutlaştıran karakterler olarak görülüyor. Ben Amca’nın olduğu her versiyonda veya Tom Holland’ın versiyonu için May Hala şöyle diyordu: “Büyük güç, büyük sorumluluk getirir” ve bu, Örümcek Adam’ın tüm varlığı boyunca izlediği mükemmel kural olarak tarihe geçti. Omuzlarında büyük bir yük taşıdığını biliyor ve New York halkını, dünyayı, en yakın arkadaşlarını ve ailesini korumak için elinden gelenin en iyisini yapıyor. Gardını asla indirmez ve sezgisini kullanmasına yardımcı olacak örümcek hissine her zaman sahip olduğunu biliyor.

Aslan: Thor

Yıldırım tanrısı tüm Aslanların bir örneği niteliğindedir. Muhteşem, özgür ruhlu ve çekici. Bu burcu başka nasıl tanımlarsınız? Chris Hemsworth’un gerçek hayatında da bir Aslan olması tesadüf mü? bizler olmadığını düşünüyoruz. Yıldırım tanrısı ve Odin’in oğlu olarak, böylesine bir gururun herkesin başına bir gün geleceğini umuyoruz. Karakterin kendini beğenmişliği aslında herkese kim olduğunu söylemesini sağlıyor, ayrıca güçlü ve sevecen kişiliği onu gerçek bir kral, bir lider, bir Tanrı ve esasında gerçek bir Aslan yapıyor. Thor’un bu hali birçok ikonik Avenger hikayesinin ayırt edici özelliğidir ve yeni filminde onu tekrar görmek için sabırsızlanıyoruz.

Başak: Kaptan Amerika

Steve Rogers’ın bir dünya örneği olduğu tartışılmaz. Başaklar genelde çalışkan, güvenilir ve kibardır. Her zaman kendi ihtiyaçlarından önce başkalarına öncelik verirler. Steve Rogers, Marvel Evrenindeki en adanmış ve azimli kişilerden biridir ve gerçeği göstermek için her şeyi yapacaktır. Sadece bu da değil, kendisine en yakın insanlara olan sadakati o kadar güçlü ki, masumiyetlerini kanıtlamak için her şeyi yapabilecek kapasitede bir karakter. En iyi örnek Bucky’ye olan bağlılığı ve içten içe onun 1930’dan beri arkadaşı olduğunu bilmesidir.

Terazi: Elektra

Jennifer Garner’ın Elektra tasvirini hem Daredevil’de hem de evrensel olarak yayınlanan Elektra filminde gördük. Açıkçası tıpkı bir Terazi gibi, Elektra’nın korkusuz ve inatçı tavrı etrafındakilere ilham veriyor. Terazi ruhu her zaman dayanıklıdır. O sadece yumruk atmakla kalmıyor, aynı zamanda heyecan verici azmi, onun ürkütücü olduğu kadar çekici olmasını da sağlıyor.

Akrep: Doktor Strange

Sadece gerçek bir Akrep bir sorunla karşılaştığında onu çözmek için kutunun dışınıda düşünür, tıpkı Doctor Strange gibi. Kararlı ve anlaşılması zor olan bu burç, yaratıcılık yaymasıyla ünlüdür ve çoklu evrende eşi benzeri olmayan benzersiz bir benlik duygusuna sahiptir. Havalı, kurnaz ve kibirli olan Stephen Strange, karşı karşıya olduğu neredeyse tüm düşmanları nasıl alt edeceğini bilmesine yardımcı olan hem beceri hem de zekanın mükemmel bir karışımıdır.

Yay: Wolverine

Tüm Yaylar kendi davullarının ritmine göre yürürler. Wolverine’in saçma sapan ancak doğru sayılabilecek tavırları, yaptığı işte en iyi olmaya ve işi doğru yapmaya değer veren Yay ruhunu özetler. Karakter kimseden korkmadığı için evcilleştirilmesi son derece zordur. Yay da bu özelliklerin birçoğunu sunar.

Oğlak: Luke Cage

Adeta bir kurşun geçirmez, yenilmez ve etrafındakilere güç katar. Tüm Oğlaklar gibi Luke Cage de sadece fiziksel olarak değil, aynı zamanda ruhsal olarak da serttir. Aşamayacağı hiçbir engel yoktur. Oğlaklar, kendilerini hangi takımın içinde bulurlarsa bulsunlar oranın atan kalbi olurlar.

Kova: Daradevil

Kovaların olağanüstü ruhlar olduğu ve inanılmaz derecede bağımsız olduğu bir gerçektir. Frank Miller’ın yeni hikayesini okuyan herkes, Matt Murdock’un Kova enerjisi yaydığını bilir, çünkü onunla hedefi arasında hiçbir şey yoktur. Matt Murdock’un görememesine rağmen bu onu hiçbir engelden asla alıkoymaz. Ekolokasyon yetenekleriyle, sadece atmosferini gözlemlemekle kalmaz, aynı zamanda bir çatışma sırasında kendisine yardımcı olmak için bulduğu her ayrıntıyı dikkate değer şekilde hesaplar ve çizer.

Balık: Scarlett Witch

Tüm Balıklar gibi Wanda da bir hayalperesttir. Sonuçta mutlu bir aileye sahip olduğu ve Vision ile gerçek bile olmayan çocuklarına sahip olduğu bütün bir gerçekliği geliştirdi. Wanda Maximoff, bir Balık burcu olarak her şeyi çok derinden hissedebilen bir karakterdir, duyguları çoğu onu ele geçirdiğinden iş işten geçene kadar hatalarını göremeyebilir. Her ne olursa olsun, empati kurmayı başarabilmesi ve hatalarını düzeltmeye çalışması onun iyi bir karakter olduğu anlamına geliyor, değil mi?

Makalemiz buraya kadardı, sizler kendinizi bu karakterlerle uyum içinde gördünüz mü? Düşüncelerinizi yorumlar kısmında belirtebilirsiniz.