Cadılar Bayramı ruhuna girmeye başlamak için kesinlikle çok erken değil. Ülkemizde kutlanmasada yurtdışında bayram resmen geldi, neredeyse her köşede bir balkabağı oyması var. Bizlerde evimizde oturarak ürkütücü ruha girmenin 1 numaralı yolunu mevsimlik klasik korku filmlerinde bulduk. Bugün Cadılar Bayramı temasını içeren en iyi 5 filmi sizler için listeledik.

Bir hayalet hikayesi

Cadılar Bayramı temasına varoluşsal bir kriz eklemek istiyorsanız, Bir hayalet hikayesi tam size göre. Bu 2017 draması, Casey Affleck’in ölen ama daha sonra karısına ve evine musallat olmak için geri dönen bir adamın hikayesinde odaklanıyor. Gözünüzü şenlendirecek bir görsel efekt yok, Affleck sadece beyaz bir çarşaf giyiyor ve ortalıkta dolanıyor. Ancak filmin kurgusu inanılmaz derecede benzersiz olarak nitelendiriliyor.

Bebek bakıcısı

Bu aksiyon dolu korku komedisi, kendilerine kabus görmeden biraz kanlı bir heyecan arayanlar için mükemmel bir Cadılar Bayramı havası oluşturuyor. Filmin hikayesine bakınca size klasik gelebilir ancak filmin ani iniş çıkış yaşatması çoğunluğu memnun eden yönlerinden birisi.

Ritüel

David Bruckner’ın ilk uzun metrajlı filmi için uzun bir bekleyiş oldu ama neyse ki buna değdi. Ritüel dört arkadaşın ormana olan yolculuğunu takip eder, orada sevgili bir arkadaşının ölümünün yasını tutmaya cesaret ederler ama bir kez oraya vardıklarında yolun her adımında cılız, nadiren görülen bir yaratık onlara musallat olur. Cadılar Bayramı sezonunda kendinizi evinizde hissettiren bol miktarda ürkütücü folklor havasıyla yavaş yavaş cildinizin altına yerleşen olgun, abartısız bir korku filmi.

Korku Sokağı Üçlemesi

Nihai Halloween film maratonu için Korku Sokağı serisini izlemezseniz olmaz. Bu üç film geçen yaz vizyona girdi ve üç farklı zaman çizelgesinde bir hikayeyi takip eden yapıya sahip. Yaz mevsiminde geçen ve güzel bir gençlik serisini korkuyla buluşturan üçleme izlenilebilir düzeyde.

Canavar evi

Ve belki de çoğunuzun tekrar tekrar izlediği 2006 yapımı CG-animasyon filmi Canavar evi, çocuklar için uygun bir perili ev hikayesi arıyorsanız sağlam bir seçimdir. Başlıktan da anlaşılacağı gibi hikaye, duyarlı bir evin Cadılar Bayramı’nda sakinlerini korkuttuğu bir mahallede geçiyor. Evin kötü olduğunu kanıtlamak ve terör saltanatını durdurmaya çalışmak mahalledeki çocuklara kalmış. Ailecek izlenilebilecek kaliteli bir film.