Arabalar serisindeki ilk film, Mater ve McQueen’in uzun süreli dostluklarının Mater’in memleketi Radiator Springs’te sıkışıp kalmasıyla 2006’da başladı. O zamandan beri ikili, 2011’in Arabalar 2 ve 2013’ün Arabalar 3’ünde tasvir edilen birkaç başka maceraya atıldı. Arabalar serisi 2013’ün yan ürünü olan Planes’ı kendi bünyesine ekledi ve 1,7 milyar doların üzerinde hasılat elde eden bir marka yaratılmış oldu.

Cars on the Road, Cesur filminin yazarı Steve Purcell tarafından yazıldı ve Pixar tarafından tam dokuz bölümlük uzunlukta geliştirildi. Purcell ayrıca Arabalar 3’ün yönetmeni Brian Fee ile birlikte serideki bölümleri yönetiyor.

Disney+, dizi için Mater ve McQueen’in Mater’ın kız kardeşinin düğününe katılmak için uzun bir yolculuğa çıktığını gösteren yeni bir fragman yayınladı. Fragman boyunca gözüken tehlikelerin yanı sıra, ikisi de yol boyunca yeni arkadaşlar edinecek ve bir lastik labirentinde eğlenceli vakit geçirecek. Cars on the Road’un altyazılı fragmanını aşağıdan izleyebilirsiniz.

Dizi, serinin en sonuncu filmi Arabalar 3’te gösterilenden daha açık bir tonda gibi görünüyor. Ayrıca Mater’ın kız kardeşinin düğününe gitmesi için gereken yolculuğun itici gücü nedeniyle yalnızca Mater karakterine daha fazla odaklanmakla kalmayıp, aynı zamanda bilinmeyen bölgelerde sürüşe eşlik eden farklı bir mücadele türüne de odaklanma şansı sunuyor. Son olarak yayın tarihini merak edenler için, dizi 8 Eylül 2022’de Disney+ üzerinde yayınlanacak.