1954’te ilk Godzilla filmini çektiklerinden beri seriye dahil olan Japon film şirketi Toho, seriye şimdiye kadar 29 Godzilla filmiyle katkıda bulunmuştu. Bugün ise en sonuncu filmlerinin çıkış tarihini resmen duyurdular. Godzilla filmlerinin Japon şubesi gibi olan stüdyo büyük bütçeli MonsterVerse evrenine nispeten uzak kalsa da Kong: Kafatası Adası ve Godzilla vs. Kong’un hikayesini içeren yeni bir dizi ile bu evren aslen genişlemeye devam ediyor. Yaşanan son güncellemelerde gelecek sonuncu filmin çıkış tarihi duyuruldu, paylaşıma göz atmak isterseniz:

Stüdyonun 30. kanlı canlı Japon Godzilla filmi olacak olan proje, orijinal ilk filmin çıkışının 68. yıl dönümü olan 3 Kasım 2023’te vizyona girecek. Resmi hesap ayrıca filmin genellikle anime filmlerinde çalışmaları olan Takashi Yamazaki tarafından yönetileceğini duyurdu.

MonsterVerse Evreni İle Süreklilik İçerisinde Olacak mı?

Yeni Godzilla filmi şu anda tam olarak isimsiz, bu yüzden hikaye ile hangi yöne gitmeyi düşündüklerine dair bir işaret yok. Ancak süreklilik için yapabilecekleri birkaç yol var, birçok Japon Godzilla devam filmi, ilki hariç serideki her filmi görmezden gelerek yeni hikaye tarzını benimsedi. Ancak Toho, Amerikan serisine dahil olsa da Japon filmleri tipik olarak herhangi bir Amerikan Godzilla içeriğinden ayrı bir süreklilik içinde yer aldığından bu birleşme pek olası görünmüyor. En azından MonsterVerse’e bir şekilde atıfta bulunmaları mümkün.