Neill Blomkamp’ın en son filmi, suçlular tarafından çalındıktan sonra duyarlı hale gelen bir polis robotunu izleyen Chappie adlı bir bilim kurgu dramasıydı. Copley baş karakteri oynarken Hugh Jackman ve Sigourney Weaver önemli yardımcı rollerde yer aldı. Film bir kültün ilgisini çekti, ancak bazı hayranlar ana karakterin bir sonraki adımda ne yapacağını görmek için sabırsızlansa da, Chappie 2 kesinlikle gerçekleşmeyecek. İşte nedeni:

Chappie Her Ne Kadar Sevilse de İstenileni Veremedi

Kötü eleştiriler, potansiyel devam filmleri için mutlaka iptali getirmesede bazı şeyler getirebiliyor, Chappie örneğinde, ilk filmin düşük performansı göz önüne alındığında istatistikler ortaya çıkmaya başlıyor. Chappie, 49 milyon dolarlık tahmini bir bütçeyle dünya çapında 100 milyon doların biraz üzerinde hasılat elde etti. Pazarlama ve diğer maliyetlerdeki faktörler çıkarıldığında, filmin kâr getirmesi pek olası değil.

Blomkamp, Chappie’yi bir üçleme olarak planladı, ancak film uçurum gibi bir son içeriyordu, stüdyonun bir Chappie 2 için uğraştığına dair hiçbir işaret yok.

Neill Blomkamp, ​​Chappie 2’nin İptal Edilmesini İstemiyordu

Neill Blomkamp, ​​son filmden duyduğu gururu ve başarısızlığının kendisi için kişisel düzeyde ne kadar acı verici olduğunu defalarca dile getirdi. Karakteri sevdiği açık olsa da, filmin ılık gişesinden dolayı bir devam filmi olmayacağını doğruladı. En azından zorunda kaldı.

Bu yapımın devam edip etmeyeceğini zaman gösterecek, ancak şimdilik sadece gelmeyeceği bilgisiyle devam etmekte fayda var.

SONRAKİ:

BLACK PANTHER 2 NE ZAMAN ÇIKACAK?