Charlie Cox, iptal edilmeden önce Netflix’teki solo Marvel serisi için Matt Murdock/Daredevil’i üç sezon boyunca canlandırmıştı. Bununla birlikte Cox’un Spider-Man: No Way Home’da yeniden ortaya çıkışı, onun MCU’ya uygun olduğunu kanıtladı ve ünlü “Korkusuz Adam” olarak yeni bir evrene dönüşün kapılarını açtı. Cox ayrıca Netflix’teki tüm Marvel karakterlerini içeren The Defenders adlı mini dizisinde Daredevil olarak göründü.

Supanova ile yapılan bir röportajda Cox’a Daredevil olarak geleceği, özellikle de resmi olarak MCU’ya katılmasından sonra detaylı bir şekilde soruldu. Cox aylardır No Way Home’da görüneceğine dair söylentilerden kaçıyordu ancak artık resmi olarak gözüktüğüne göre karakterin gelecekte nereye gideceğini görmek istediği konusunda açıkça tartışmakta özgür.

“Açgözlü gibi görünmek istemem ama umarım daha çok iş yaparım. Umarım uzun yıllar çok daha fazla işin içinde olurum.” Cox, keşfetmeyi seveceği bazı “ilginç hikayeler”in yanı sıra diğer MCU karakterleriyle daha fazla ortaklaşa görünmeyide çok istediğini söylemeye devam ediyor.

Planlarının ne olduğunu bilmiyorum ama evet, diğer yapımlara dahil olabilmeyi umuyorum. MCU’da olmamız Netflix’te yapamadağımız şeylere izin veriyor. Artık diğer MCU karakterleriyle etkileşime girebilebilirim ve bu gerçekten eğlenceli olurdu. Crossovers bundan sonra yapmak istediğim şey. Bunun neye benzeyeceğini bilmiyorum ve ne planladıklarınıda bilmiyorum. Ama orada karakterin keşfetmesini çok istediğim gerçekten ilginç hikayeler var.

*Crossover, normalde bir arada olmayan iki ya da daha fazla fikri mülkiyetin (karakter ya da evren) aynı hikaye içinde kullanılmasıdır. Amaç, ortaya konulan hikaye yoluyla söz konusu fikri mülkiyetlerin birbirinin tanıtımına destek olmasıdır.

MCU’da Daradevil için gerçekleşmesi muhtemel çok fazla potansiyel olay var, ister sinema tarafında isterse Disney+ serisi tarafında olsun her iki tarafta oldukça başarılı olabilir. Karakterin Netflix dizisi çizgi roman kökenlerinin kalıbına uyan daha sert, şiddetli ve kanlı bir şovdu, bu yüzden karakterin PG-13 dostu MCU’da ne kadar değiştiğini görmek merak edici olacak. Umuyoruz ki Marvel, MCU’da Daredevil için doğru yeri ve doğru dengeyi bulur, çünkü o kesinlikle oraya ait ve uygun bir spot ışığı altında daha ilginç, havalı ve karmaşık karakterlerden biri.