Chris Evans en sevdiği Marvel Sinematik Evreni kahramanını seçiyor ve bu şaşırtıcı bir şekilde Kaptan Amerika değil. Aktör, Steve Rogers’ı yaklaşık on yıl boyunca Marvel Sinematik Evreni’nde canlandırdı ve 2011’de Kaptan Amerika: İlk Yenilmez’de ilk kez sahneye çıktı. Ardından Infinity Saga boyunca kalkanını taşıdı. Ancak MCU’nun 3. Aşamasının sonunda mantoyu Falcon’a devretti.

Evans, Joe ve Anthony Russo’nun Avengers: Endgame’inde Kaptan Amerika rolünü tamamladığından beri çizgi roman film kutusunun dışında şimdi başka roller denemekle meşgul. Knives Out filminde rol aldı ve yakında çıkacak olan Netflix filmi The Gray Man’de yine Russo kardeşlerle yeniden bir araya geliyor. Her iki filmde de kötü adamı oynuyor. Kaptan Amerika rolünden adeta 180 derecelik bir dönüş gibi.

Evans, D23 Podcast’teki konukluğu sırasında yıldırım gibi bir hızda en sevdiği MCU karakterini açıkladı. Şaşırtıcı bir şekilde yaklaşık 10 yıldır Kaptan Amerika’yı oynamasına ve rolde sevilmesine rağmen, kendi karakterini seçmedi. Bunun yerine Robert Downey Jr.’ın Iron Man’ini Marvel Evrenindeki tüm kahramanlar arasında favorisi olarak adlandırdı. Hızlı tempolu soru-cevap bölümü göz önüne alındığında Evans, Steve Rogers yerine neden Tony Stark’ı seçtiğini açıklama şansı bulamadı.

Birçok yönden Iron Man ve Kaptan Amerika birbirinden daha farklı olamazdı. Tony Stark bir fütüristken, Steve Rogers genellikle idealleri geçmişte kalmış bir adam olarak tasvir edilir. Onlarla ilgili harika olan şey, her ikisinin de daha büyük bir amaca bağlı olmalarıdır. Kişisel ve profesyonel farklılıklarına rağmen sonunda Avengers: Endgame’de bir araya geldiler.

Evans, daha önce karakterini değiştirmek isteseydi hangi karakterle değiştirirdi sorusuna Downey’in rolünü göstermiş ve Iron Man’e karşı her zaman bir zaafı olduğunu kanıtlamıştı. Kaptan Amerika: İç Savaş için sunulan tartışmanın ortasında bile, oyuncu kendi Kaptan Amerika Takımı yerine Iron Man Takımını seçti. Evans yakın zamanda oynamak istediği MCU kötü adamı olarak Loki’yi seçtiğinden, oyuncunun ahlaki açıdan belirsiz ve eğlenceli karakterler konusunda ayrı bir isteği var gibi gözüküyor.