Chris Hemsworth, Extraction 2’nin çekimlerinin resmi olarak devam ettiğini doğruladı. Film, ilk COVID-19 karantinasının zirvesinde Netflix’te yayınlanan ve yayıncının en büyük başarılarından biri haline gelen 2020 aksiyon gerilim filmi Extraction’ın devamı niteliğinde olacak. Extraction 2’nin 2022’nin sonlarında platfroma gelmesi ise en muhtemel seçeneklerden birisi.

Hemsworth, Extraction 2 setinden yeni bir Instagram videosunda bu öğeye değinerek, filmin prodüksiyonunun başladığını ve devam ettiğini doğruluyor. İlk olarak etrafını saran kardan da anlaşılacağı gibi, ortam geçen seferkinden çok daha soğuk. İkincisi, açıkça görüldüğü gibi Rake yaşıyor. Hemsworth’un paylaştığı video:

Eylül ayındaki TUDUM etkinliğinde Netflix, Extraction 2 için Rake’in hayatta kaldığını doğrulayan bir tanıtım fragmanı yayınladı ve Hemsworth, tomurcuklanan aksiyon serisine geri dönüşü için beklentileri artırmak için üzerine düşeni yaptı. Çekimler yaklaştıkça uzun zamandır MCU oyuncusu olan oyuncu, antrenmanlarının görüntülerini ve videolarını yayınlıyor ve daha da etkileyici gösterileri beraberinde getiriyor.

Hemsworth’un son on yılda Thor olarak beyaz perdede boy göstermesi onu gerçek bir film yıldızı yapmış olsa da, 2016’daki Ghostbusters ve 2019’daki Men in Black: International gibi gişe rekorları kıran dalgalanmalarla izleyicilerle bağlantı kurmak için mücadele ederken, Thor dışında kendine yer edinmek için çok çaba sarf etti. Extraction’ın popülaritesi sayesinde aksiyon kahramanı nişini bulmuş gibi görünüyor ve duyurulduğu andan itibaren Extraction 2’yi tanıtma konusundaki hevesi değişikliklerin ona karşı iyi geldiğinin bir göstergesi.