Chris Pratt, üçüncü ve bir kez daha James Gunn tarafından yönetilen Marvel serisinde Star-Lord/Peter Quill’i oynuyor. Pratt, ilk iki Galaksinin Koruyucuları filminin yanı sıra Avengers: Infinity War dahil olmak üzere birçok Marvel filminde gözüktü.

Yönetmen James Gunn şimdi yeni Marvel filminin yapım aşamasında yer alıyor. Galaksinin Koruyucuları Vol. 3’ün ilk olarak Mayıs 2020’de piyasaya sürülmesi planlanıyordu, ancak Gunn’ın geçici olarak işten alınması ve COVID-19 salgını, projeyi 5 Mayıs 2023 olarak yeni bir tarihe kadar değiştirdi.

Chris Pratt, Gunn’ın çekimlerin ilk gününden itibaren yayınladığı aynı kadro görüntüsünü paylaştı ve prodüksiyonun başlamasıyla ilgili duygularını dile getirdi. Oyuncu gönderide, “Sette 1. Gün. Dürüst olmak gerekirse daha iyi başlayamazdı. Hassas, duygusal, komik, vahşi, karmaşık bir gün geçirdik, herkes çok yoruldu. Size söz veriyorum… bu film beklemeye değecek.” sözlerini ekledi.

Pratt, Amazon orijinal filmi The Tomorrow War’da da rol alıyor ve yolda bir yığın proje var. Gelecek yıl, yakın zamanda sarılmış Jurassic World: Dominion’da ve Jack Carr’ın romanına dayanan Amazon dizisi The Terminal List’te tekrar Owen Grady olarak görülecek. Ayrıca kişisel görüşlerini, bakış açısını, hikayelerini, kamera arkası videolarını ve daha fazlasını sosyal medyada paylaşma konusundaki sarsılmaz duruşu nedeniyle Hollywood’da çok fazla sevilen aktörlerden birisi. Galaksinin Koruyucuları’nın ise beklentiyi ne düzeyde yüksek tutacağı henüz belli değil.