Universal Pictures ve Nintendo tarafından ortak finanse edilen yeni Super Mario filmi, Çılgın Hırsız, Evcil Hayvanların Gizli Yaşamı ve Sing gibi popüler serilerin arkasındaki aynı animasyon stüdyosu Illumination tarafından yapıldı. Ayrıca Teen Titans Go! The LEGO Movie 2 ve Minions: The Rise of Gru yazarı Matthew Fogel tarafından senaryosu tamamlandı.

Deneyimli bir yaratıcı ekibe ek olarak Super Mario Bros. filmi, ünlü İtalyan tesisatçı için oldukça tartışmalı bir oyuncu seçimi olduğu kanıtlanan Mario’nun sesi olarak Chris Pratt tarafından canlandırılacak.

Neyse ki bugün ilk Super Mario Bros. film fragmanının ne zaman yayınlanacağına dair kesin bir tarih ve saat açıklandı. Nintendo, Illumination ve Universal dünya çapındaki teaser fragmanının önümüzdeki ay New York Comic Con’da prömiyer yapacağını duyurdu. Kesin tarih olarak 6 Ekim Saat 16:00 belirlendi.

Şimdiye kadar Super Mario filmini çevreleyen en büyük tartışma aktörün potansiyel olarak basmakalıp bir İtalyan aksanıyla seslendirmesinden endişe duyanların verdiği tepki oldu. Video oyununun seslendirme sanatçısının filmde küçük bir rol oynayacağı doğrulanmış olsa da, Charles Martinet’in rolü yeniden üstlenmesini tercih eden pek çok kişi var. Illumination CEO’su Chris Meledandri, Pratt’in dahil olduğu Mario oyuncu kadrosunu savundu ve izleyicilere sesinin rahatsız edici olmayacağına dair güvence verdi. Pratt daha sonra duygularını tekrarladı ve Mario sesinin “güncellenmiş” ve benzersiz olacağına söz verdi.

Super Mario Bros. film fragmanı izleyicilerin çok tartışılan Pratt’in sesini ilk kez duyacağı için merakla bekleniyor. Super Mario Bros filminin fragman çıkış tarihine ek olarak Nisan 2023’te vizyona girmesi planlanıyor.