Harry Potter, JK Rowling tarafından yazılan ve 1997 – 2007 yılları arasında yayınlanan yedi romandan oluşan bir fantezi dizisidir ve kitaplar Daniel Radcliffe, Emma Watson ve Rupert Grint’in başrollerini paylaştığı sekiz filmlik bir dizide beyaz perdeye uyarlanmıştır. Harry Potter serisi kısa sürede Dünya’da yeni bir marka yaratılmasına yol açan medya yapımı haline geldi, bunların geneli Harry Potter oyuncakları, LEGO setleri, video oyunları, tema parkları ve daha birçok şey.

WNS tarafından bildirilen bilgilere göre koyu bir hayran olan Nicol-Lewis, Harry Potter koleksiyonu sayesinde yeni bir Guinness Dünya Rekoru kırdı. Nicol-Lewis, Ekim ayında 6.300 parçadan oluşan ve 47 asa, özel baskı kitaplar, lego setleri ve 127 aksiyon figürü içeren en büyük Harry Potter ve Büyücü Dünyası hatıra koleksiyonlarına sahip olduğu için film organizasyonu tarafından resmen tanındı. İlk Harry Potter filmini izlediği ve koleksiyonundaki ilk öğeyi satın aldığı 2002 tarihinden beri biriktirmeye devam ettiğini açıkladı.

Koleksiyonumda bu kadar çok şey olduğuna hala inanamıyorum. Her şey odanızdayken ve onları her gün gördüğünüzde bir şey yok ancak biri gelip onu gördüğünde ve ‘oh, bu çok fazla!’ dediğinde… ‘Tamam, işte bu kadar artık almayacağım,’ diye düşünüyorum.’ ve dükkana gidiyorum, her zaman sepetime bir şey düşüyor. Koleksiyonumdaki her şey harika onların her birini çok seviyorum Onlara iliştirilmiş hatıraları da var çünkü filmlerden veya kitaplardan bazı bölümleri hatırlayabiliyorum.

Nicol-Lewis’in koleksiyonu kendi içinde kesinlikle etkileyici, ancak arkasındaki hikaye de aynı derecede değerli. Kocasını kaybettikten sonra kederiyle başa çıkmak için koleksiyonuyla uğraşmaya başlamış ve kocası vefatından sonra gelen Harry Potter ve Ateş Kadehi’nin bir kopyasını ona önceden sipariş etmişti. Kocasının hatırası hobisine bir merak kattı ve Harry Potter’a hayatında özel bir yer verdi. 2020’de ikinci kocasıyla Harry Potter temalı bir düğünde evlendi ve daha sonraki kocası onu Dünya Rekoru için çabalamaya teşvik etti. Bu yılın Nisan ayında 5.284 parçaya sahipti ve Ekim ayına kadar rekoru kırmak için koleksiyonuna 1.000’den fazla parça ekledi. Serinin uzun yıllar önce bitmesine rağmen hala böyle sadık hayranlara sahip olması oldukça heyecan verici. Bilinene göre yurtdışında irili ufaklı binlerce kişi böyle geniş çaplı koleksiyonlara sahip ve içerik sayısını her geçen gün artırmaya devam ediyorlar.