Karate Kid devam serisi, 2020’de YouTube Red’den Cobra Kai’yi satın alan Netflix için küresel bir başarıydı. Cobra Kai dizisinin 3. ve 4. sezonları Netflix’e özeldi ve 5. sezonun 9 Eylül 2022’deki lansmanı büyük bir heyecanla gerçekleşti. Peki dizinin 6. sezonu ne durumda?

Cobra Kai 5. sezon, dizinin hikaye kökeni hakkında yeni ayrıntıları ortaya koyarken ilk kadın Cobra Kai sensei Kim Da-Eun’u bizlere tanıttı. Yani Netflix, “Miyagiverse”yi giderek daha da genişletiyor. Cobra Kai 5. sezon ayrıca Karate Kid Part III’ten Mike Barnes’ın dönüşüyle de ​​övünüyor. 5. sezonun sonunda dizinin paradigması büyük ölçüde değişti ve Cobra Kai 6. sezonun potansiyeli hakkında tüm bilinenler burada.

Cobra Kai 6. Sezon Gelme Durumu

Netflix, Cobra Kai dizisinin 6. sezon için yenilendiğini henüz açıklamadı. Stüdyo 4. sezonun Aralık 2021’de yayınlanmasından aylar önce, Ağustos 2021’de 5. sezonun geleceğini duyurmuştu. Ancak 4. ve 5. sezonların her ikisi de hikaye için tek anlatm olduğundan 5. sezon zaten ön yapım aşamasındaydı. Netflix serilerinin erken iptalleriyle ün kazanmış olsa da, Cobra Kai bir istisna olduğunu kanıtladı ve ekibin yüksek vuruşlu oyuncu kadrosunun 6. sezon için geri döneceğine dair ihtimaller oldukça yüksek.

Cobra Kai 6. Sezon Tahmini Çıkış Tarihi

Cobra Kai 6. sezonun duyurulmadığı veya çekimlere başlamadığı düşünüldüğünde, 2023’ün sonlarına kadar Netflix’e gelmeyeceği oldukça açık. Dizinin bir sezonunu çekmek yaklaşık 3-4 ay sürüyor. Uygun post prodiksüyon süresi ve stratejik pazarlama süreci düşünüldüğüne en uygun tarih 1 yıl, yani 2023 sonbaharı olabilir.

Cobra Kai 5. Sezon Şu Anda Netflix’te Yayında.