Marvel Studios’un D23 Expo paneli, MCU’da bazı heyecan verici yeni fragmanlar ve gelecek film-diziler için ilk görünümleri sağladı. Yeni ayrıntıları ortaya çıkarmak için bir saatten biraz fazla bir süreye sahip olan Marvel Studios’un büyük fuardaki varlığı, bu yılki San Diego Comic-Con’un ardından geliyor. Bu nedenle D23 Expo, Marvel’a daha ileri gitme şansı vererek hayranlara önümüzdeki yıllarda ne bekleyecekleri konusunda daha iyi bir fikir verdi. İşte duyurulan tüm projeler ve beraberinde gelen yenilikler.

Black Panther: Wakanda Forever

Bu panelde Black Panther: Wakanda Forever hakkında özel görüntüler ortaya çıktı ve Wakanda ulusunun, zayıf konumuna rağmen değerli vibranyumunu dünyanın geri kalanından koruyacağını doğruladı. Aynı şekilde yeni görüntülerde Namor’ın M’Baku ile savaştığı yeni bir sekans yer aldı.

Ironheart

Riri Williams’ın başrolde olduğu Marvel’ın yeni dizisi Ironheart için yeni bir logonun yanı sıra MIT’deki çalışmalarına odaklanan dizi için özel görüntüler de ortaya çıktı ve Anthony Ramos’un The Hood olarak bilinen büyülü kötü adamı oynayacağının teyidi sağlandı.

Ant-Man and the Wasp: Quantumania

Ant-Man and the Wasp: Quantumania, Kuantum Aleminde yeni bir macerayı konu alan 2023 filmi için özel çekimlere de yer verdi. Bir sonraki Ant-Man filminin 2025’te çıkacak olan Avengers: The Kang Dynasty ile doğrudan bağlantılı olacağı da doğrulandı.

Werewolf by Night

Herkese açık yepyeni bir fragmanla Marvel hayranları, 7 Ekim’de Disney+’a gelecek ilk Marvel Studios Özel Sunumu olan Werewolf by Night’a bakış sağladılar. Michael Giacchino tarafından yönetilen Werewolf by Night, siyah beyaz bir retro korku hikayesi olarak gerçekten eşsiz bir MCU projesi olacak.

Secret Invasion

Marvel Studios ayrıca Nick Fury rolünde Samuel L. Jackson’ın olduğu yeni bir dizi olan Secret Invasion’ın ilk fragmanını da yayınladı. Secret Invasion, 2023’ün başlarında yayınlanmaya başlayacak.

Armor Wars

Yeni bir logo ile birlikte Armor Wars’ın MCU’da olduğu ve hala devam ettiği doğrulanmış oldu. Ayrıca Armor Wars’ın Secret Invasion olaylarından hemen sonra geçeceği ve çekimlerin 2023’te başlayacağı açıklandı.

Loki 2. Sezon

D23 ayrıca Loki 2. sezon kadrosunu da içeriyordu. Kang’ın TVA’yı devraldığının ortaya çıktığı 1. sezonun final bölümünün ardından karakterin dizide büyük bir varlığı olacağı da doğrulandı. Loki’nin 2. sezonu için verilen bilgilerde Doctor Strange 2’den daha çok evrensel içeriğe sahip olacağı belirtildi. Loki 2. sezon 2023 yazında yayınlanacak.

Fantastik Dörtlü

Ne yazık ki Fantastik Dörtlü için pek bir şey açıklanmadı, hatta hiçbir şey açıklanmadı. Birçok kişi kadronun açıklanacağını umarken, Marvel Studios Başkanı Kevin Feige’in paylaşmak zorunda olduğu tek şey WandaVision’dan Matt Shakman’ın filmin yönetmenliğini üstleneceğinin teyidi oldu.

Echo

Echo için özel görüntüler de D23 duyurularında ortaya çıktı ve Vincent D’onofrio’nun Kingpin’inin geri döndüğünü doğruladı. Yakın zamanda çekimleri tamamlanmış olan Echo, 2023 Yazında vizyona girecek.

Daredevil: Born Again

Daredevil için yeni bir logoyla beraber D’onofrio ve Daredevil oyuncusu Charlie Cox D23’te sahne aldı. İkisi de 18 bölüm sürecek yeni dizi için heyecanlarını paylaştı. Resmi olarak ilk çıkışını Spider-Man: No Way Home’da yapan Cox, Daredevil ve She-Hulk’un bir grupla savaşmak için bir araya geleceği She-Hulk: Attorney at Law’ın yaklaşan bir bölümünde yer almak üzere. ( She-Hulk 5. bölümde yer alacağı onaylandı.)

Kaptan Amerika: New World Order

Kaptan Amerika: New World Order için yeni bir logonun yanı sıra 14 yıl önce 2008’de The Incredible Hulk’ta yer alan Tim Blake Nelson’ın The Leader olarak MCU’ya geri döneceği ortaya çıktı.

Thunderbolts

Marvel Studios ayrıca 2024’te çıkacak olan Thunderbolts için oyuncu kadrosunu ve 7 üyeyi de doğruladı. Florence Pugh’un Yelena Belova ve Sebastian Stan’in Winter Soldier/White Wolf olarak rol aldığı bu kadroya Red Guardian, US Agent, Taskmaster gibi eski kötü adamlar da katılacak. Thunderbolts’un çekimleri önümüzdeki yıl 2023’te başlayacak.

The Marvels

Son olarak Kaptan Marvel’ın, Kamala Khan’ın Ms. Marvel’ının ve Monica Rambeau’nun Spectrum’u ile güçlerini birleştirmesini sağlayacak olan The Marvels için D23 Expo’da özel görüntüler gösterildi. Yeni çekimde Nick Fury de yer alıyor. Nia DaCosta’nın yönettiği The Marvels, 2023 yılının Temmuz ayında vizyona girecek.