D23 2022 tüm hızıyla devam ediyor ve Marvel, Star Wars, Disney gibi stüdyoların daha fazlasının dünyalarından güncellemeler her geçen gün daha da artıyor. Cuma günü Disney ve Pixar, D23 sırasında gelecek planlarına bir bakış attı. Inside Out 2 (Ters Yüz 2) dahil olmak üzere stüdyolardan duyurulan her şeyi öğrenmek için yazımızı okumaya devam edebilirsiniz. İşte çıkacak tüm yeni Disney Pixar dizi ve filmleri.

Ters Yüz 2 Duyuruldu

Ters Yüz’ün nihayet devamının geleceği bu yılki duyurularda açıklandı. Film bir kez daha Riley’nin kafasının içinde geçecek ve orijinal filmin tüm duyguları devam filmi için geri dönecek. Film yapım aşamasında ve yeni bilgiler için henüz çok erken, ancak 2024 Yazında çıkacağı biliniyor.

Dilek | Orijinal Disney Filmi Açıklandı

Gösteriyi kapatmadan önce Disney, gelecek yıl çıkacak yeni orijinal filmi olan Wish’i duyurdu. Film, Disney’in mirasından ilham alan orijinal karakterler ve şarkılarla Disney’in 100 yıllık hikaye anlatımını kutlamak için tasarlandı. Film dilek Krallığı adı verilen diğer Disney dünyasından çok önce var olan bir masal krallığında geçecek.

Pixar Yeni Bilim Kurgu Filmini Duyurdu: Elio

Elio, Dünya’nın büyükelçisi olan genç bir çocuk hakkında olayları ilerleten yeni bir bilim kurgu filmi olacak. Film 2024 baharında vizyona girecek ve şimdilik bilinen tüm detaylar sadece bu şekilde.

Walt Disney Animasyon Stüdyoları, “Iwaju” için Dış Stüdyolar ile Ortaklık Yapıyor

Iwaju, Afrika’da geçen yeni bir animasyon dizisidir ve 100 yıl sonra bir dış stüdyoyla yapılan ilk işbirliğine tanıklık eden proje olarak tanınır. Dizi, Lago’nun neden dünyanın en eşsiz şehirlerinden biri olduğunu göstermek amacıyla yaratılıyor. Ayrıca senaryo zengin bir mirasçı ve fakir bir çocuğun hikayesini anlatacak. Iwaju’nun 2023’te gelmesi bekleniyor.

Uzun Bir Pixar Dizisi: Kazan ya da Kaybet

Win Or Lose, yani Kazan ya da Kaybet Pixar’ın yakında çıkacak olan bir animasyon dizisidir. Dizi şampiyonluk maçına koşan Pickles adlı bir takıma odaklanan beyzbol temalı bir animasyon içeriğidir. Ayrıca her bölüm, Hakem Frank’ten diğer çocuk karakterlere kadar farklı bir karaktere odaklanacak. Dizinin 2023’te yayınlanması bekleniyor.

Ateş ve Su Hikayesi: Elemental

İyi Bir Dinozor yönetmeni Pete Sohn, Haziran 2023’te çıkacak yeni bir Pixar filmi olan Elemental ile çalıştığını D23’te duyurdu. Film, ateşli bir karakter olan Ember ve bir su karakteri olan Wade’in farklılıklarına rağmen benzerliklerini keşfedeceğini takip ediyor. Filmin 16 Haziran 2023’te yayınlanacağı açıklandı.

Aslan Kral’dan Yepyeni Bir Film | Mufasa: The Lion King

Filmi yönetecek kişi Barry Jenkins, bu yapımın Pridelands’in en büyük krallarından biri olan Mufasa’nın köken hikayesini anlatacağını söyledi. Kısacası yetim bir karakter olan Mufasa’nın krallığa nasıl yükseldiğinin hikayesini anlatacak. Bu film, 2019’un Aslan Kral’ı ile aynı animasyon stilini kullanacak. Şimdilik 2024’te yayınlanacağı söyleniyor.

Peter Pan and Wendy Filminden İlk Poster Geldi

Film 2023’te Disney+’a geliyor.