2015 yılında Marvel ve Netflix arasındaki benzeri görülmemiş bir ortaklık, izleyicileri farklı türde bir Marvel süper kahramanıyla tanıştırdı: vahşi ve kanlı bir dünyada faaliyet gösteren sokak düzeyinde bir kanunsuz. Daredevil iki marka için oldukça popüler oldu ve sonraki tüm Marvel Netflix dizileri izini sürdü.

Charlie Cox ve D’Onofrio artık resmi olarak ana akım MCU’nun bir parçası olduğu için, Marvel’in markayı yeniden canlandırması an meselesi. Disney’in bu klasik Marvel Netflix dizilerini Disney+’a getirerek dağıtma haklarını elde etmesinden sonra daha da olası. İşte Daredevil 4. sezon hakkında bugüne kadar bilinen her şey.

Marvel, Daredevil 4. Sezonunu Yapacak Mı?

Marvel’ın ileriye dönük planları olmasaydı Cox ve D’Onofrio’yu kendi evrenine geri getirmezdi ve aslında Cox için geleceğin heyecan verici olduğu zaten doğrulandı. Hatta Daredevil 4. sezonunun bu yıl içinde üretime başlayacağı söyleniyor.

Yeni Bir Hikaye mi Olacak?

Aktörlerin kendileri bu konuda farklı görüşlere sahip gibi görünüyor; D’Onofrio, Kingpin’in aynı yinelemesini oynadığına ikna olurken, Cox, ister çoklu evren aracılığıyla, isterse önemli bir zaman atlamasını varsayarak, yumuşak bir yeniden başlatmayı tercih ediyor. Bu da Daredevil 4. sezonun bir devam mı yoksa yeni bir başlangıç ​​mı yoksa her ikisinin birleşimi mi olacağını söylemenin zor olduğu anlamına geliyor.

Hangi Oyuncular Geri Dönecek?

Şimdiye kadar yalnızca Cox ve D’Onofrio’nun MCU’da Marvel Netflix rollerini yeniden üstlendiği doğrulandı ve her ikisinin de Daredevil 4. sezonda görünüp görünmeyecekleri belli değil. Marvel bu iki devi hemen bir araya getirmekten kaçınarak potansiyel olarak versiyonlarını farklılaştırmayı seçebilir. Ancak daha fazla oyuncu kadrosunun onaylanması uzun sürmez. Bir noktada geri dönmesi muhtemel bir diğer karakter Daredevil’in en iyi arkadaşı ve avukat yardımcısı Foggy Nelson olabilir.

Tahmini Çıkış Tarihi

Marvel’in paylaşılan evren modeli Cox ve D’Onofrio’nun ileride birçok MCU projesinde potansiyel olarak görünebileceği anlamına geliyor. Matt Murdock’un She-Hulk’un rakibi olma olasılığı bile var. Yine de asıl heyecan Daredevil 4. sezonda açıkça görülüyor, senaryo ve çekimlerin gerçekten bu yıl içinde başlayacağını varsayarsak yapım muhtemelen 2023’te gelecek.