Netflix’in Daredevil dizisindeki başrolünün ardından Charlie Cox, MCU’daki ilk resmi görünümünü Spider-Man: No Way Home’da karakterin ikinci kişiliği Matt Murdock olarak yaptı ve oyuncu şimdi bu rolü yeniden oynamaya hazırlanıyor. Seride bir sonraki ve ilk kez süper kahraman mantosu içinde yer aldığı She-Hulk karakteri için yayınlanan fragmanlar, Charlie Cox’un Daredevil’inin MCU’daki yeni kostümüne ilk bakışını yayınladı.

Yeni Kostümün Kaynağı Neresi?

Daredevil’in klasik çizgi roman kostümü birçok varyasyondan geçti ve bu aynı zamanda MCU’nun Daredevil’i için de geçerli olabileceği anlamına geliyor. Kırmızı detaylara sahip siyah ve gri bir takım, animasyon serisi Spider-Man: Freshman Year’da Daredevil ile birlikte görünmek için ayarlandı, ancak She-Hulk’taki yeni sarı kostümü Doğrudan Marvel Comics sayfalarından seçilmiş.

Daredevil’in She-Hulk: Attorney at Law’daki kostümünün tasarımı, Defenders dizisindeki kıyafetine benzer görünse de güncellenen renk şeması, önceki yinelemeden çarpıcı bir şekilde ayrılıyor. Bu, karakterin hala tanınabilir olduğu ancak yeni MCU kariyeri için yeni bir görünüme sahip olduğu anlamına geliyor. Daredevil’in MCU kostümü için daha parlak tonlar kullanılacak, Netflix serisinin daha koyu dokularından uzaklaşarak yaklaşan She-Hulk dizisinin prosedürel komedi türüne de iyi bir şekilde uyacak, ancak yeni Daradevil dizisinde bu kostümün kullanıp kullanılmayacağı hala belirsiz.

Marvel’ın Netflix dizisinin Şubat 2019’da iptal edilmesinden bu yana izleyiciler, en sevdiği bazı karakterlerin MCU’ya geri dönmesini bekliyorlardı. Hawkeye’da Vincent D’Onofrio’nun Kingpin olarak geri dönmesi ve Charlie Cox’un Spider-Man: No Way Home’da Matt Murdock olarak geri dönüşüyle, Marvel Studios karakterleri geri getirme konusunda korkusuzca adım atıyor gibi görünüyor. Diğer Netflix dizisi karakterleri henüz onaylanmasa da izleyiciler She-Hulk: Attorney at Law’da Daredevil’in kostümüne yapılan ufak yeniliklerin tadını çıkarabilirler.