Charlie Cox’un canlandırdığı Daredevil, 2015’te kendi Netflix dizisinde sokak düzeyi kahraman evrenine giriş yaptı ve iki sezon sonra ekip dizisi The Defenders için geri döndü. Dizi iptal edildikten birkaç yıl sonra işler sakinleşirken Daredevil, Spider-Man: No Way Home’daki görünüşünden başlayarak MCU’ya küçük görünümlerle aşamalı olarak yeniden entegre ediliyor. Peki ya Marvel’ın böyle yapmasının nedeni tam olarak nedir?

Matt Murdock’ın 2022 San Diego Comic-Con’da Daredevil: Born Again’in duyurusu ile kendi serisini gerçekleştirmeye geri döneceği doğrulandı. Ancak izleyiciler ilk olarak Cox’un Disney+ Marvel dizileri She-Hulk: Attorney At Law ve Echo’daki görünümleriyle iki destekleyici rolde daha geri döndüğünü görecekler. Bu, Daredevil hayranlarının gösterinin geri dönüşünü hevesle beklemesini zorlaştırıyor gibi görünse de aslında Daredevil’ın dönüşünü ele almanın stratejik olarak çok akıllı bir yolu.

Daredevil’ın kısa No Way Home görünümüne verilen coşkulu tepki, Charlie Cox’un Matt Murdock rolündeki performansıyla kazandığı hayranlığın altını çiziyordu. Bununla birlikte No Way Home görünümünden sonra doğrudan Daredevil: Born Again’e gitmek karakterin eylemlerini azaltacak, evrene olan uyuşmazlığını bir nebze de olsa hissettirecekti.

O Heyecanla Bekleniyor

Marvel ve Netflix arasındaki sözleşmeye göre Marvel’ın her dizi sona erdikten sonra iki yıllık bir süreyle Netflix dizilerindeki karakterlerin hiçbirini kullanamayacağı zorunlu kılındı. İzleyiciler sonunda Matt’in Spider-Man: No Way Home’daki görüntüsüyle MCU’ya dahil olduğunu öğrendiler. Gerçekten de sadece bir cameo olmasına rağmen No Way Home, Daredevil’ın geri döndüğünü ve izleyicilerin onun bir sonraki hangi projede görülebileceği konusunda daha da heyecanlandığını açıkça bizlere gösterdi.

Daredevil’ı Yavaşça Tanıtmak Daredevil: Born Again’in Evrene Oturmasını Sağlayacak

No Way Home, She-Hulk ve Echo’daki rolleriyle Charlie Cox’un Daredevil karakteri sık sık karşımıza çıkacak. Yine de Marvel’n tam dönüşünü uzatması, onu kendi dizisinde yeniden büyük bir olay haline getirmesinden kaynaklanıyor. Matt’in projelerin her birinde oynayacağı farklı rolleri olacak ve hepsi solo bir diziye dönüşünü besleyecek. Daredevil hayranları için sonunda karakterin suçla mücadele hayatına bir kez daha düzgün bir şekilde döndüğünü görmek beklemeye değer.