İki Örümcek Adam’ın birbirini işaret etmesi çok eskilerden beri meşhur olmuştur, ancak şimdi DC Comics’te yayınlanan yeni bir hikaye aynı görünümü yaratamayı başarmış gibi gözüküyor.

Bu meme, sürekli gelişen konular sayesinde görünmeye devam ettiği için interneti eğlendirmekten vazgeçmedi. 1960’ların animasyon dizisi Spider-Man’in bir karesinden alınan bu görüntü, baş karakter ve birbirine işaret eden bir taklitçiye sahiptir. Şimdi, DC’nin yeni yayını en popüler Marvel memelerinden birinin en son yinelenmesiyle sonuçlandı.

Batman: Wayne Family Adventures’ın dördüncü bölümü, Batman’i eski bir Robin ile karşı karşıya getiriyor. Kara Şövalye güvenli evlerinden birine izinsiz girildiğine dair bir uyarı aldıktan sonra suçlunun peşine düşer. Ta ki eve gelip tuvalet sifonu çekene ve kiminle karşı karşıya olduğunu anlayana kadar. Bu şaşırtıcı karşılaşma, Spider-Man’in komik şöhretli meme’sini birkez daha hatırlatmış oldu.

Fotoğraftaki tek farklı şey mekan ve taklitçi gibi gözüküyor. Spiderman’deki resmin aksine Batman’in karşısındaki bir taklitçisi değil, suçluluk duygusuyla birbirini işaret eden iki karakter, ancak yine de benzemiyor değiller.