Superman karakteri, tartışmasız şimdiye kadar yaratılmış en iyi çizgi roman süper kahramanlarından biridir. Bir süper kahraman fikrinin nihai temsili olarak, Superman’in omuzlarında büyük bir sorumluluk vardır, bir rol model bir akıl hocası ve bir umut sembolü olarak hareket eder.

Çelik Adam her zaman dünyanın özünde var olan karanlığa karşı bir ışık feneri olmaya çalışır, katlandığı onca acı düşünüldüğünde bu daha etkileyici hale gelir. Batman, DC’nin yerleşik trajik figürü olabilir ancak Superman’de 83 yıllık tarihi boyunca travma ve kayıp payını almayı başardı. Bizlerde bugün çizgi roman evreninde gerçekleşen en trajik 3 olayı sizler için derledik.

Irkının Son Üyesi Olmak

Krypton’ın patlaması DC Comics zaman çizelgesindeki en önemli olaylardan biridir. Bu olay Superman’in Dünya’nın en büyük kurtarıcısı olma yolculuğunu başlattı ve tartışmalı olarak tüm DC Evrenini bir bütün olarak devam ettirdi.
Kal-El, Krypton’ın patlamasında ailesinden daha fazlasını kaybetti. Köklerini, mirasıyla bağlantısını ve halkının ortak tarihini kaybetti. Bu herkesi kırmaya yetecek bir neden ama neyse ki çelikten yapılmış.

Supergirl’ün Ölümü

Çizgi roman evreni çok sayıda önemli ölüm içeriyordu, ancak en unutulmazlar arasında yer alanlardan birisi Supergirl’ün ölümüydü.

Supergirl’ün cesedini gösteren, yas tutan bir Superman görüntüsü pop kültüründe ikon bir sahne haline geldi. Supergirl, Kal-El’in iyiliği için fedakarlık modelini tekrarlayarak Superman’i Anti-Monitor’dan kurtarırken öldü. Ancak bunca şeyin yanı sıra karakterin ölümü Man of Steel üzerinde büyük bir etki yarattı.

Oğlunun Yedi Yılını Kaybetti

Jon Kent, New 52’nin son günlerinde ortaya çıktı. Lois ve Clark’ın ilk çocuğu olan Jon, Superboy unvanını devraldı ve güçlerini öğrendiğinde kendini keşfetme yolculuğuna başladı. Ancak Jon, Jor-El ile üç haftalığına uzaya gittiğinde büyük bir hata yaptı. Çizgi romana göre uzayda 3 hafta Dünya’da 7 yıla denk geliyordu.

Clark’ın aile hayatı her zaman biraz kaotik olmuştur. Sevgi dolu ebeveynlerle büyümesine rağmen her zaman bebekliğinin normallik duygusundan yoksun olduğunu biliyordu. Çocuğuyla aynı kalıbı tekrar ettiğini görmek üzücüydü. Clark, oğlunun gelişim yıllarını kaçırdı. Hikaye boyunca Superman’in hep pişmanlık duydu ancak artık çok geçti.