2018’de James Wan’ın yönettiği Aquaman oldukça şaşırtıcı bir hit oldu. Justice League’in hayal kırıklığı yaratan çıkışını takip ettiği için kimse ondan ne bekleyeceğini bilmiyordu. DC canlı ve bol aksiyonlu daha önce solo filme sahip olmamış bir karaktere odaklandı ve gişede Mary Poppins Returns, Bumblebee ve Spider-Man: Into the Spider-Verse gibi zorlu bir rekabetle karşı karşıya kaldı. Bununla birlikte, herkesin sevgisini kazanan film sadece milyar dolarlık bir yapım olmakla kalmadı, aynı zamanda DC Comics uyarlamaları tarihinde dünya çapında en büyük kazanan olarak yerini koruyor.

Doğal olarak, projenin yarattığı heyecan, Warner Bros’u filmin geleceğini sağlamlaştırmaya yöneltti ve Aquaman’in piyasaya sürülmesinden sonraki zamanda Aquaman 2 geliştirme planlarını öğrendik. Ama proje ne hakkında olacak? Kim yapacak? Gerçekten ne zaman göreceğiz? Bunların hepsini tartışmak için burada olduğumuz aşikar. Aquaman 2 hakkında şu anda mevcut olan tüm bilgileri inceleyeceğiz ve size proje hakkında duyduğumuz en son haberleri vereceğiz. O halde lafı daha fazla uzatmadan konuya girelim.

Aquaman 2 Çıkış Tarihi Ne Zaman?

Hollywood stüdyolarının devam filmlerini olabildiğince hızlı bir şekilde üretmeye çalışması tipik bir durumdur, her zaman görülmez. Ne de olsa, filizlenmekte olan bir serinin sıcaklığının düşmesine izin vermek istemiyorlar. Warner Bros’un gişe rekorları kıran filminin devamının 16 Aralık 2022′de vizyona girmesinin planlandığını açıkladığı için Aquaman 2’nin sinemalara yolunu bulması fazladan bir dakika alıyor gibi hissettirdi.

Peki, Aquaman 2 neden ilk filmden yaklaşık dört yıl sonra çıkıyor? Yeni başlayanlar için yapımcı Peter Safran, filmin arkasındaki yapımcıların projeyi aceleye getirme gereği duymadıklarını ve devam filmine mümkün olan en fazla geliştirme süresini vermenin nihai ürün için faydalı olacağına inandıklarını belirtti. Ama tek sebep bu değil. Filmin lojistik açıdan gerçekten yapılması için yasal bir zamana ihtiyacı olacak (bu su altı ortamlarını yaratmak gerçekten çok kolay değil), aynı zamanda stüdyonun şu an arasında geliştirmekte olduğu birçok DC Genişletilmiş Evren filmide var.

Şu anda daha geniş ve anlaşılır bir DC evreni için yapım aşamasında olan, aralarında Matt Reeves’in The Batman, David F. Sandberg’in Shazam!: Fury Of The Gods, Andy Muschietti’nin The Flash filmi ve daha fazlası üzerinde çalışılmakta.

Aquaman 2 Derecelendirmesi Nedir?

Çizgi roman filmleri dünyası yıllar içinde çok değişti fakat Warner Bros’un reyting kaybı yaşamaması açısından filmin PG-13 derecelendirmesi dışında geleceği düşünülmüyor.

Kabul etmek gerekir ki, bu arenadaki nihai kararlar genellikle film tamamlanmak üzere olana ve MPAA sinemalara giden ürüne bakana kadar verilmez, ancak bu noktada Aquaman 2’nin başka bir şeyle yapılacağına inanmak temelde imkansız. Ne de olsa, ilk film, herhangi bir aşırı şiddet, açık cinsellik veya yetişkin dili olmadan mükemmel bir şekilde ilerledi.

Yönetmen James Wan, 2004’teki çıkışından bu yana, endüstrinin en önemli dehalarından biri haline geldi. Ne de olsa kariyeri sadece Testere filmlerinin vizyona girmesiyle başlamadı, o zamandan beri Insidious ve The Conjuring dünyalarında yer alan filmerede hayat verdi. Yapımcı bu noktada devam filmlerine yabancı değil, gerçi üçlemeleri tamamlamak için fazla uğraşmadığı bir geçmişi de var… Wan’ın Aquaman 2’nin başına dönüp dönmeyeceği şaşırtıcı derecede uzun bir süre belirsizdi, ancak şimdi bir sözleşme yapılmış gibi görünüyor.

Aquaman 2’nin Karakterleri ve Oyuncuları

Aquaman 2 hala kendi grubunu bir araya getirme sürecinde ve bir önceki filmde tanıtılan tüm ana karakterlerle birlikte yeni hikayesini anlatmak için birçok yeni DC karakteri tanıtacağı kesin. Gişe rekorları kıran filmin konusu hakkında bildiklerimiz bize işin içinde olacağını bildiğimiz kahramanlar ve kötü adamlar hakkında biraz bilgi veriyor, filmde oynayacağını düşündüğümüz karakterleri aşağıda listeledik.

Arthur Curry, diğer adıyla Aquaman (Jason Momoa)

Mera (Amber Heard)

Kara Manta (Yahya Abdul-Mateen II)

Kara Manta (Yahya Abdul-Mateen II)

Vulko (Willem Dafoe)

Orm (Patrick Wilson)

Aquaman 2’ye yaklaştıkça yeni haberleri size sunmaya devam edeceğiz. En son haberleri görmek için bizi takip etmeye devam edin!

İlgili: AQUAMAN 2’NİN ÇIKIŞ TARİHİ NEDEN BU KADAR GECİKTİ?