Warner Bros. 2021’de yavaş bir süper kahraman yılı geçirdi, yalnızca aynı anda HBO Max’te yayınlanan James Gunn’ın The Suicide Squad’ını piyasaya sürdü. Bununla birlikte 2022’de gişe rekorları kırması beklenen 4 yeni film hayranların beğenisine sunulacak.

DC, 2022’yi 4 Mart’ta vizyona girecek olan ve merakla beklenen Batman ile açacak. Bunu 20 Mayıs’ta “Süper Evcil Hayvanlar Ligi” adlı animasyon filmi izliyor. Tam bu sıradan sonra üç DC filmi sinemalarda gösterime girecek. Bunlar Dwayne Johnson’ın uzun süredir ertelenen Black Adam’ı, Ezra Miller’ın The Flash’ı ve Jason Momoa’nın Aquaman’i olarak listelendi. Hayranlar için bu gişe rekorları kıran filmlerden yeni görüntüler sunan yepyeni bir fragman yayınlandı. Bahsi geçen videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

The Batman dışında bu filmlerin tümü DC Sinematik Evreninde geçecek.
Ben Affleck seriden ayrıldıktan sonra Yönetmen Reeves karakteri yeniden başlatmaya ve daha genç bir versiyonunu sunmaya karar verdi. Buna rağmen Pattinson’ın Batman’in gelişen çoklu evren sayesinde ana Warner Bros./DC serisinden karakterlerle etkileşime girmesi için hala iyi bir şansı var. Flash filmi bu fikri derinlemesine inceleyecek, ancak hem Black Adam hem de Aquaman filmlerinin bu konseptle bir ilgisi olmayabilir.

Büyük resme bakıldığında Warner Bros. 2022’de izleyicileri için The Flash, Aquaman and the Lost Kingdom, The Batman ve Black Adam gibi çok çeşitli film seçeneklerine sahip. Bu filmlerin çoğunun yeni bir başlangıç olduğu göz önüne alındığında DC, MCU’ya karşı büyük avantaj sağlıyor.