James Gunn’ın The Suicide Squad filmi için incelemeler yağıyor ve geçmiş DC filmlerine kıyasla Rotten Tomatoes puanlarında açık ara fark var. Özellikle Zack Snyder’ın Batman vs Superman: Dawn of Justice ve David Ayer’in Suicide Squad’ına verilen inanılmaz düşük puanlardan sonra DC bu konuda her zaman konuşulmuştur.

The Suicide Squad için inceleme puanları gelmeye devam ederken (yeni incelemeler piyasaya sürüldükten kısa bir süre sonra kesinlikle değişecektir), ilk sonuçlar sadece diğer DC filmleriyle değil, MCU ile de tam bir tezat oluşturuyor. Rotten Tomatoes , ilk piyasaya sürüldüğünde, The Suicide Squad’ın ilk 43 incelemesi için %100 mükemmel bir puan aldığını duyurdu , ancak o zamandan beri 77 inceleme ile hafifçe %97’ye düştü, sadece bu bile onu diğer çizgi roman filmlerinin çoğundan farklı kılıyor.

Rotten Tomatoes ne demek?

Rotten Tomatoes, film eleştirilerinin, oyuncuların, yönetmenlerin, fragmanların ve sinema haberlerinin yer aldığı bir internet sitesidir. Site, kullanıcılara film önerileri göstermek için içerik-tabanlı filtreleme yöntemi uygular. 19 Ağustos 1998 tarihinde, Sehn Duong tarafından açılmıştır.

Rotten Tomatoes ekibi ilk iş olarak çeşitli yazı dernekleriyle film eleştirmenleri birliğinin onaylanmış üyelerinden oluşan yazarların çevrimiçi yorumlarını toplar. Web sitede eleştirmen olmak için yazılan özgün bir yorumun kullanıcılar tarafından belli bir sayıda “beğeni” alması gerekmektedir. Bu kişiler genellikle büyük gazetelerde yazan “En İyi Eleştirmenler” olarak sınıflandırılır.


Rotten Tomatoes %97 oranında durursa, The Suicide Squad, MCU ve DC’deki diğer filmlerden daha yüksek puan alacak. Skorun önümüzdeki bir veya iki hafta içinde daha fazla inceleme geldikçe değişeceği kesindir. Çoğu Dc filmi 400’den fazla Rotten Tomatoes puanı alır. Her iki durumda da, ilk rakamlar The Suicide Squad’ın incelemelerini diğer DC ve MCU çizgi roman filmerinden ayırıyor.

Kaynak : https://screenrant.com/