Ryan Reynolds’ı (orijinal olarak 2009’da X-Men Origins: Wolverine’de tanıtılan bir rolü yeniden canlandıran ve büyük ölçüde revize eden) ilk Deadpool filmi 2016’da vizyona girdi. Sinema sektöründe bilinmedik duvarları kıran anti-kahraman, seyirciler arasında büyük bir başarı elde etti ve hızla bir devam filmine ev sahipliği yaptı.

Deadpool’un geleceği parlak görünüyordu ancak Disney, Deadpool ve X-Men filmlerini üreten 20th Century Fox’u satın aldığında seri için işler tepetaklak oldu. Kahramanı bu kadar popüler yapan yetişkin maskaralıklar Disney’in genel marka imajıyla uyuşmuyor ve şimdiye kadar filmlere nasıl dahil edileceği hakkında bir bilgi verilmedi.

Kısa süre önce Free Guy ve The Adam Project yönetmeni Shawn Levy’nin Deadpool 3’ü yöneteceği söylendi. Durum gerçekten böyle olsa da, Collider’ın baş editörü Steven Weintraub, insanlara Levy’nin Stranger Things 4. sezon ve mini dizi All the Light You Cannot See ile meşgul olduğunu hatırlattı, bu yüzden büyük olasılıkla Deadpool’u yapamayacaktı. Levy tweeti alıntılıyarak “Her şey çok doğru. Öldüğümde dinleneceğimi bildiğim için sabırsızlanıyorum. O zamana kadar: hadi gidelimmmm!” diyerek Collider editörünün ifadesini doğruladı.

Tweeti görüntüleyemiyorsanız buraya tıklayın.

Levy’nin kendi programına ek olarak, MCU yapımlarının çoğu zaten üretimde ve sıkı bir programı var. Taika Waititi’nin Thor: Love and Thunder’ı, James Gunn’ın Galaksinin Koruyucularu Vol. 3’ü, ve yakında çıkacak olan Samuel L. Jackson’ın Disney+ dizisi Secret Invasion bunların arasında yer alıyor. Deadpool 3, MCU’nun duyurulan ancak çıkış tarihleri belli ​​olmayan devasa istikrarlı projelerinin bir parçası ve muhtemelen bir sonraki aşamanın bir parçası olarak 2023 veya 2024’te çekimlere başlayacak.