Deadpool 3 yazarları Rhett Reese ve Paul Wernick, senaryo için Disney’in gözetiminde çalışmanın nasıl bir şey olduğu hakkında yeni fikirlerini bizlere sunuyor. X-Men Origins: Wolverine’de ilk çıkışını yaptıktan sonra, Ryan Reynolds’un sevilen Deadpool’u 2016’da yeniden başlatıldı ve film hem izleyicilerden hem de eleştirmenlerden olumlu eleştiriler aldı. Filmin gişedeki başarısı, Deadpool 2’nin yeşil ışık yakmasına yol açtı, hem kritik alım hem de gişe geliri açısından benzer şekilde başarılı olduğunu kanıtlayan iki film böylelikle birer seri haline geldi.

İlk iki Deadpool filmi X-Men karakterlerinin sinema hakları hala 20th Century Fox’tayken çekildi. Disney’in 2019’da stüdyoyu satın almasıyla birlikte birçok hayran Marvel Evreninde bu karaktere yer olup olmayacağını merak etti. Neyse ki o zamandan beri sadece Deadpool 3’ün yapım aşamasında olduğu değil, filmin bir kez daha R olarak derecelendirileceği ve hem Reese hem de Wernick’in ilk iki filmi yazdıktan sonra senaryoyu yazmaya geri döneceği doğrulandı. Deadpool’un yaklaşmakta olan solo filmi dışında MCU’ya nasıl sığacağı, özellikle de diğer tüm Disney Marvel filmlerinin aile izleyicilerini hedef almasıyla ilgili kafa kurcalayan sorular hala devam ediyor.

Yapılan yeni bir röportajda Reese ve Wernick senaryo yazarken Disney’in dikkatli gözü altında çalışmanın nasıl ilerlediği hakkında açıklama yaptı. Reese, Disney’in tüm süreç boyunca çok “serbest ve destekleyici” olduğunu ve orijinal filmlerle aynı tonu koruyarak orijinal vizyonlarını geliştirmeleri için kendisine ve Wernick’e özgür irade verildiğini açıklıyor. Genel olarak deneyimin adeta “bir patlama” olduğunu söylüyorlar.

Neredeyse rahat, eski bir süveter giymek gibi. Marvel, sahip olduğumuz tonu ve vizyonu korumamız için bize gerçekten destek verdi. Çok yardımsever ve destekleyiciydiler, aynı zamanda yaptığımız şeyi yapmamıza da izin verdiler. Yani gerçekten, sadece eğlenceliydi. Yine laboratuvara geri dönen çılgın bilim adamlarıyız. Deadpool, her zaman en çok ilişkili olduğumuzu düşündüğümüz karakterdir ve onu tekrar yazmamıza izin verildiği için çok minnettarız. Yaz tatilinden sonra tekrar okula dönmek gibi, oldukça eğlenceli.

Disney’in MCU filmlerinin tümü ya PG ya da PG-13 derecesi taşıyan aile dostu filmlerdi. Deadpool 3, Marvel’ın ilk R dereceli süper kahraman girişimi olacak. Pek çok hayran Disney’in tarihsel olarak önemli serinin bir sonraki bölümünde neye izin verip vermeyeceği konusunda anlaşılır bir şüphe duyuyor, ancak Reese’in yorumu, en azından senaryo aşamasında hiçbir Disney yöneticisine taviz vermek zorunda kalmadıklarını gösteriyor. İlk iki Deadpool filminin başarısı ve bu filmlerin yarattığı tutkulu hayran kitlesi ile Disney’in çok fazla değişiklik yapmamaya, son filmi potansiyel olarak lekelememeye ve hayranlardan tepki toplamamaya istekli olduğu görülüyor.

Deadpool 3 hakkında genel olarak pek çok soru havada kalırken, Reynolds’un karakteri ve diğer MCU kahramanları arasında herhangi bir takım filminin nasıl oluşacağı da belirsiz. Filmin prodüksiyona girmesi için daha uzun bir süre beklenilmesi muhtemel olsa da, yazarların en son güncellemesi Deadpool macerasını dört gözle bekleyenler için kesinlikle iyi bir haber.