Wade Wilson’ın Deadpool olarak süre gelen popülaritesi, Disney’in 20th Century’yi satın almasının ardından Marvel Studios’un Deadpool serisine devam etmesini kolay bir karar haline getirdi. Deadpool 3’ün MCU’da olup R dereceli bir film olarak duyurulması bu satın alımdan sonra çok uzun sürmedi.

Deadpool 3’teki ilerleme Marvel’ın 2022’nin başlarında yine The Adam Project’ten Shawn Levy’nin filmi yöneteceğini duyurmasıyla yakın zamanda kızıştı. İkili arasında güçlü bir çalışma ilişkisi olduğundan bu film Levy ve Reynolds arasındaki üçüncü işbirliğine işaret ediyor. Marvel Studios filmle ilgili başka herhangi bir ayrıntıyı doğrulamadı ve hayranları Deadpool’un MCU’da nasıl bulunacağını merak etmeye bıraktı.

Paul Wernick ve Rhett Reese, Post Cred Pod’a yaptıkları film ve Deadpool 3 dahil olmak üzere yaklaşan projeler hakkında konuştular. Podcast, yazarlardan üçlü film hakkında bazı bilgiler istedi ancak yazarlar Wade Wilson’ın hikayesinin gittiği yön hakkında fazla bir şey söyleyemezken bazı hikaye ayrıntılarıyla alaycı bir anlatımda bulundular. Reese, Deadpool 3’ün MCU hikayesini bir delinin etrafında dönen “sudan çıkmış balık” macerası olarak tanımladı.

Sudan çıkmış balıklar için harika bir fırsat. Deadpool, bir filmin merkezindeki delidir. Bir deliyi aklı başında bir dünyaya bırakmak, tam anlamıyla dalkavukluktur. Gerçekten eğlenceli olacak.

Deadpool 3’ün hikayesi için “sudan çıkmış balık” söylemi filmin Wade Wilson’ı ana MCU zaman çizelgesine getireceğini doğruluyor. Deadpool, yazarlar tarafından tanımlanan delidir ve onun çok farklı tonuyla kişiliği, şüphesiz Marvel’ın bu noktaya kadar yaptığından farklı bir şey olacak. Deadpool dördüncü duvarı kırma yeteneğine sahip olduğundan evrenleri değiştirmek ona bol bol şaka yapması için bile kapılar açıyor.

Bununla birlikte Deadpool’un MCU’ya katılmasının eğlenceli olan bir diğer kısmı normalde olmayacak karakterlerle beraber olma düşüncesidir. Hayranlar hala Hugh Jackman’ın Wolverine’inin görünmesini istiyor, ancak Chris Hemsworth’un Thor’u, Paul Rudd’ın Ant-Man’i ve daha fazlası Deadpool 3’te görünebilir. Yazarlar hikayenin şu ana kadar nasıl şekillendiği konusunda gerçekten heyecanlı gibi görünüyor.