Disney’in Fox varlıklarını satın almasının ardından Deadpool serisinin devam edip etmeyeceği belli değildi. Ancak Wendy Molyneux ve Lizzie Molyneux-Logelin, resmen Marvel Sinematik Evreninde geçecek olan R dereceli filmi yazmak için işe alındığında, stüdyo sonunda Reynolds’ın Wade Wilson olarak oynadığı üçüncü bir solo film planlarını doğruladı.

Deadpool 3’ün resmi olarak duyurulmasından bu yana merakla beklenen devam filmiyle ilgili haberler pek sık gelmiyor. Marvel Studios filme hala resmi bir çıkış tarihi vermediğinden, MCU’nun ilk R dereceli filminin ne zaman çıkacağı belirsizliğini koruyor.

The Hollywood Reporter’a göre Marvel Studios, Deadpool 3’ü yönetmek için Shawn Levy ile görüşme sağladı. Bu, Disney ve 20th Century’nin Free Guy ve Netflix’in yeni bilim kurgu filmi The Adam Project’te birlikte çalışmalarının üçüncü işbirliği olduğuna işaret ediyor. Levy ayrıca Real Steel’i ve Stranger Things’in birden fazla bölümünü yönetmesiyle tanınan bir yönetmen. Reynolds ile olan yakın ilişkisi göz önüne alındığında Levy’nin Deadpool 3’ü yönetme anlaşmasının kolayca tamamlanması bekleniyor. Ayrıca önceki iki filmi yazan Paul Wernick ve Rhett Reese de senaryonun son taslağı üzerinde çalışıyorlar.

Levy’nin Deadpool 3’e neler getirdiğini görmek oldukça ilginç olacak. Tim Miller ve David Leitch daha önce seriye damgasını vurdu ancak şimdi Levy, Free Guy ve The Adam Project’ten sonra Reynolds ile beraber daha fazla tecrübeye sahip. Ayrıca filmin henüz bir çıkış tarihi yok ve senaristler önceki filmlerden herhangi bir karakterin geri dönüp dönmeyeceğini doğrulamadı.