Çizgi romanlarda Deadpool, Wolverine karşısında 3-1’lik bir galibiyet sayısına sahip ancak Wolverine, Deadpool artık savaşmak istemediği için sadece bir kez kazandı denebilir. Bugün bu iki karakteri karşılaştırırken göz önünde bulunduracağımız birçok kıyas olacak. Hadi gelin Deadpool ve Wolverine karşılaşmasında kimin galip geleceğini öğrenmeye çalışalım.

Karakterlerin artı ve eksilerini her zamaki gibi sıralamakla başlıyoruz, böylece aradaki güç ve imtiyaz farkını daha iyi anlayabilirsiniz.

Wolverine Karakterinin Artı Yönleri

İyileştirme Faktörü: Wolverine, ciddiyetine bağlı olarak hemen hemen her türlü rahatsızlıktan istediği zaman kurtulabilir.

Amansız Savaşçı: Wolverine’in iyileştirme yeteneği ona inanılmaz bir dayanıklılık ve savaşma gücü veriyor.

Gelişmiş Duyular: Kokusu ve işitmesi normal bir insanınkinden daha üstün.

Adamantium’dan Yapılmış Pençeler: Pençeleri kırılmadan herhangi bir yüzeyi rahatça kesebilir.

Eski Savaşçı: Wolverine 100 yılı aşkın bir deneyime sahiptir.

Eski Yönleri

Sınırlı Yenilenme: Wolverine filmlerdeki kadar hızlı iyileşmiyor ve uzuvlarını yeniden büyütemiyor.

Adamantium’un Ağırlığı: Wolverine, çok ağır olan Adamantium iskeleti yüzünden hareket etmek için daha fazla çaba harcar.

Duyusal Stres Bozukluğu: Sert kokular ve sesler Wolverine’i şaşırtabilir, hatta bayılmasına neden olabilir.

Saldırı Körlüğü: Wolverine dövüş deneyimini nadiren kullanır, savaşta tamamen içgüdüsel olarak hareket eder.

Deadpool’un Artı Yönleri

Hiper Rejenerasyon: Deadpool, şiddetine bağlı olarak herhangi bir darbeden hemen kurtulabilir ve uzuvlarını hızlıca yeniden büyütebilir.

Gelişmiş Güç: İyileştirme ve daha fazla deney kombinasyonu ona süper insan gücü verir.

Yok Olmaya Alışık Cilt: Cildi sürekli ölüyor ve yeniden doğuyor, bu da Deadpool’u geleneksel ağrı ve yaralanmalara karşı bağışıklı hale getiriyor.

Ölümsüzlük: Çoğu ölümcül yara, Deadpool’u etkisiz hale getirmez ve aynı anda iyileşirken savaşmasına izin verir.

Belirsiz Taktikler: Deadpool, kazanmak için yeteneğindeki kişiliğindeki veya çevresindeki her şeyi kullanır.

Akıl Oyunları: Deadpool bir psikolojik savaş uzmanıdır.

Deadpool’un Eksileri

Duygusal İyileşme Süreci: İyileşmesi duygularına göre etkilenir, üzgün/depresif olduğunda daha yavaş iyileşmesini veya mutlu/kızgın olduğunda daha hızlı iyileşmesini sağlar.

Mentalite: Deadpool’un psikozu onu tahmin edilemez kılar, aynı zamanda kendi yeteneklerini de bazı durumlarda engelleyebilir.

Uzun Uzun Okudunuz, Kazanan Kim?

Deadpool ve Wolverine’in kabul etmek istemeyeceğimiz kadar fazla ortak noktası var. Her ikisi de yaşamını değiştiren ve onlara süper güçler hediye eden deneylerin bir parçasıydı ve her ikisi de aynı zamanda dövüş konusunda uzman.

Wolverine’in Deadpool’u yenebilecek tek Mutant’tan biri olarak görülmesinin nedenlerinden biri de budur. Her ikisi de aynı zamanda usta suikastçılardır, ancak Wolverine, Deadpool’un ondan daha iyi olduğuna inandığını eskiden belirtmiştir.

Deadpool’un iyileştirme güçlerinin Gama radyasyonlarından ciddi şekilde etkilenebileceği gerçeği varken, Wolverine’in böyle bir sorunu yok. Ancak Deadpool, savaşta büyük bir faktör olan Wolverine’in iyileşmesini yavaşlatabilen Carbonadium bıçaklarına sahiptir. Deadpool silahlarının çoğunu, özellikle de kılıçlarını kullanır. Bizler eşit koşullarda savaşın kazananının Wolverine olacağını düşünüyoruz, ancak Deadpool’un adamantium ekipmanları varsa dövüşün galibi kesinlikle Deadpool olur.