Doctor Strange in the Multiverse of Madness için yayınlanan yeni bir poster, hayranların Deadpool’un filme dahil edilmesiyle ilgili bir ipucu içerdiğine inandığı yeni spekülasyonları beraberinde getirdi. Devasa çoklu evren projesi çok sayıda Marvel kahramanının dahil edilmesi için güzel bir fırsat yaratıyor, hatta öyle görünüyor ki filmde Deadpool bile olabilir. Hiçbir Marvel karakteri anlamsız bir şekilde evrene katılmasada Deadpool’un Multiverse of Madness ile olası ilişkisi film için gerçekten ters etki yaratabilir.

Deadpool, muhtemelen Marvel’deki en kaba ve şiddetli karakterlerden biri olan neredeyse tüm diğer kahramanlara karşı R dereceli olarak tasarlanan bir karakterdir. Moon Knight’ın çıkışı Deadpool’un MCU’ya dahil edilmesini daha olası kılsa da, R dereceli kişiliği nedeniyle henüz MCU’da resmi olarak görülmedi. Dahası Deadpool’un yaratıcısı Rob Liefeld, yakında çıkacak olan Doctor Strange filminde yer alacak bazı karakterleri onayladı ve hayranlar Wade Wilson’ın işin sonunda gerçekten filmde olduğunu düşünüyor.

Twitter üzerinden yakınlaştırılmış posterin bir kesiti, insanların gerçekten filmde Deadpool’un olup olmadığını sorgulamasına neden oldu. Ne de olsa karakter öncelikle X-Men karakterleriyle etkileşime girdi ve bu, Profesör X’in Doctor Strange 2 fragmanındaki varlığının onaylanmasıyla Wade Wilson’ın filmdeki görünümü ile ilgili spekülasyonları artırdı. Ancak Deadpool’un MCU’ya gelişi uzun zamandır bekleniyor olsa da onu Multiverse of Madness’ta tanıtmak bir felaket olabilir, çünkü Deadpool destanı tonla yüksek bahis içeren korku kaynaklı ve ciddi olması beklenilen Doktor Strange karakteriyle ‘şimdilik’ uyuşmayabilir. Bu nedenle Wade Wilson’ı tanıtmak Multiverse of Madness’ın yaratmaya çalıştığı soğuk ve karanlık atmosferi baltalama riskini taşır.

Multiverse of Madness yeni bir deneyimle MCU’nun korku türünü keşfetmesi olarak nitelendiriliyor ve Sam Raimi’nin geleneği bu filmde de devam ettiriliyor. Evil Doctor Strange’in tanıtılmasının yanı sıra Wanda’nın yer almasıyla fragmanlar izleyicilere karanlık ve ciddi bir ruh hali verdi.

İki büyücü arasındaki olası gerilim gerçekten izlenmeye değer ancak Deadpool ve onun alaycı mizahının filme dahil edilmesi, filmin genel hissi için biraz ters olabilir. MCU için böylesine iddialı ve anıtsal bir şeyin ortasına doğuştan komik bir karakter yerleştirmek kimseye pek mantıklı gelmiyor. Bununla birlikte karakter filmin after credit sahnesinde başarılı bir şekilde evrene dahil olabilir veya Stan Lee gibi ufak görünümlere sahip olabilir.

Multiverse of Madness, Spider-Man: No Way Home’a benzer şekilde büyük bir beklenti kazandı ve hayranlar karakterler arasında karanlık hesaplaşmayı sabırsızlıkla bekliyor. Deadpool’un şüphesiz MCU’da bir yeri var ancak Doctor Strange in the Multiverse of Madness onun için doğru yer olmayabilir.

Deadpool olduğu düşünülen posterin yakınlaştırılmış halini görmek için buraya tıklayabilirsiniz.