Deadpool uzun zamandır Marvel’ın en popüler karakterlerinden biri oldu ve Ryan Reynolds’ın Fox ile olan film serisi ona olan talebi giderek artırdı. İki Deadpool filmi stüdyo için büyük gişe rekorları kırmıştı ve 20th Century’nin Disney tarafından satın alınması karakterin geleceği hakkında büyük bir soru işareti yarattı. Marvel Studios’un Ryan Reynolds ile birlikte R dereceli süper kahramanını Marvel Sinematik Evrenine getirecek olan Deadpool 3’ü geliştirildiği ise önceden doğrulandı.

Disney, Fox’u satın aldığından beri Deadpool’un MCU’da ilk çıkışını ne zaman ve nerede yapabileceği konusunda büyük spekülasyonlar yapıldı. İlk başlarda Shang-Chi düşünülüyordu fakat olmadı, Doctor Strange in the Multiverse of Madness’ın hikayesi Deadpool’un nerede görünebileceği konusunda yeni bir olasılık ortaya çıkardı. Birçok teoride Reynolds’un karakteri daha önce Fox X-Men serisinde mevcut olduğundan, filmin Deadpool’u kalıcı olarak MCU’ya getirmek için çoklu evreni kullanabileceğini öne sürdü.

Sonuç olarak Doctor Strange in the Multiverse of Madness cameolarla dolu olsa da Reynolds’un Deadpool’u onlardan biri değildi. ComicBook ile yapılan yeni bir röportaj sırasında senarist Waldron’a yönetmen Sam Raimi ve Marvel Studios ekibinin karakteri kullanmayı düşünüp düşünmediği soruldu. Yazar Deadpool’un Doctor Strange 2 için düşünüldüğünü doğruluyor, ancak filmin ilk MCU görünümünü sergilemek için asla doğru yer gibi hissetmediğini de belirtiyor.

Evet, konuştuk. Sanırım bu filmde her şeyi konuştuk. Yani, bunu dile getirmemek çılgınlık olurdu ama sonuçta öyle hissetmedim… Sadece doğru yeri hissetmedim. Ama tabii ki bu konuda konuştuk.

Muhtemelen en iyisi Deadpool’un Doctor Strange 2’de olmamasıydı. Film kesinlikle Reynolds’un karakterini dahil etmenin eğlenceli bir yolunu bulabilirdi, ancak kendisini zorlamış gibi görünme ihtimali daha çıkmadan bile hayranlar arasında tartışma yaratmaya başladı. Marvel Studios, yönetmen Shawn Levy’yi göreve aldıktan sonra Deadpool 3 üzerinde sıkı bir şekilde çalışıyor. Belki de Doctor Strange in the Multiverse of Madness’taki olaylar bir nedenden ötürü onun yeni bir evrene ani gelişini açıklamak için bile kullanılacaktır.