Yakında çıkacak olan MCU filmi Benedict Cumberbatch’in itibarlı büyücüsünü, Wong’u ve America Chavez gibi yeni karakterleri geri getirecek. Konuyla ilgili ayrıntılar hâlâ gizli tutulurken filmin ikinci fragmanı Elizabeth Olsen’in hikayesini biraz daha derinleştirdi ve film hakkında teoriler üretilmesine yol açtı.

Teoriler ayrıca Reynolds’un Deadpool’unun devam filminin resmi posterinde hayranlar tarafından görüldüğünde giderek arttı ve herkes karakterin genel anlatıya nasıl uyacağı konusunda düşünmeye başladı.

Yönetmen, yazar ve yapımcı John Campea, YouTube şovunun son bölümünde Ryan Reynolds’ın Doctor Strange in the Multiverse of Madness’ta Deadpool olarak görünmeyeceğini iddia etti. Campea, youtube’da yayınladığı videoda devam filminde Reynolds’ın olup olmadığını doğrulamak için konuyla ilgili güvenilir bir kaynağa gittini söyledi.

“Merak etmek yerine neden sadece sormuyorum çünkü durumla son derece iyi bağlantılı olan tanıdığım kişiler var ve bana hiçbir zaman bir kez bile yanlış bir bilgi vermediler. Size kesinlikle bu kişinin gerçeği bildiğini garanti edebilirim. Şu anda herkes için onaylayabilirim ki Ryan Reynolds Doctor Strange 2’de olmayacak, %100 onaylayabilirim. Dün ulaştığımız kaynak %100 bilgili, temelde belirsiz bir şekilde Ryan Reynolds’ın bu filmde olmayacağını söyledi.”

Ardından Campea’ya karakterin herhangi bir şekilde veya biçimde olup olmayacağı soruldu.

“Ortaya koyduğum soru bu filmde Ryan Reynolds’un herhangi bir şekilde, şekilde veya formda olduğuydu ve cevap yine hayırdı.

John Campea’nın Deadpool hakkında dedikleri dikkate alınabilir çünkü Campea’nın film endüstrisiyle güçlü bağlantıları var, özellikle de No Way Home için sızdırdığı ve sonunda gerçeği ortaya çıkan Tobey Magiure ve Andrew Garfield’ın görüntülerini de kendisi yayınlamıştı.

Campea’nın iddiası Reynolds’ın önceki yorumlarıyla birleştiğinde birbiriyle örtüşüyor ve Deadpool’un devam filminde yer almayacağı iddiaları giderek güçleniyor. Deadpool, bir ihtimal Multiverse of Madness’ta ortaya çıkarsa muhtemelen sınırlı bir rolü olacaktır. Karakterin görünümü merakla beklenen Deadpool 3 için bir geçiş rampası işlevi görebilir. Son olarak merak edenler için Doctor Strange in the Multiverse of Madness, 6 Mayıs 2022’de vizyona girecek.