Deadpool, paralı asker ve ara sıra süper kahraman olarak kariyeri boyunca çok çeşitli kişilerle tanıştı. Birçoğu hayali olsa da, geniş Marvel süper kahramanları ve süpervizörleri gibi, 2012’nin Deadpool: Dead Presidents’ında bir dizi Amerikan Başkanıyla etkileyici çeşitlilikte gerçek dünya insanlarıyla tanıştı. Bununla birlikte Deadpool’un gerçek dünyadaki en garip tanıdıklarından biri, deli psikiyatristinden kaçmaya çalıştıktan sonra İngiltere Kraliçesi ile etik bir tartışma yaparken kendini bulduğu zamandı.

2011’deki Deadpool #42’de yaşanan olaylardan sonra Deadpool, hapishane psikoloğu tarafından amansızca takip edilirken City of London’da mahsur kalmıştı. Bu kişi paralı askere romantik bir şekilde aşık olan Doktor Ella Whitby’den başkası değildi. Doktor Ella Whitby, Deadpool’un sevgisine layık olduğunu kanıtlamak için Deadpool adına insanları öldürmeye başlamıştı. Bu, anti-kahramanın eylemlerinden inanılmaz derecede rahatsız olmasına ve ülkeden kaçmaya çalışmasına bile neden olmuştu.

Deadpool, Deadpool #43’te İngiliz polis güçleri ve Özel Hava Servisi tarafından kovalandı ve o kaçımaya çalıştı. Tüm bunlardan sonra Deadpool, Kraliçe II. Elizabeth’in bulunduğu bir halk yürüyüşüne bilmeden çok yaklaştıktan sonra İngiliz Gizli Servisi üyeleri tarafından köşeye sıkıştırıldı. Deadpool, Gizli Servis üyelerini etkisiz hale getirerek ve hükümet adamlarının koruduğu arabaya gizlice girmek için üniformalarını çalarak polislerden kaçmayı başardı, ancak arabanın içindeki kişinin Kraliçe II. Elizabeth’in ta kendisi olduğunu keşfetti.

Kraliçe II. Elizabeth Deadpool’u onu rehine aldığı düşüncesiyle vazgeçirmeye çalıştı, ancak Deadpool Kraliçe’ye zarar vermeyi planlamadığını ve sadece yetkililerden uzak durmak istediğini söyledi. Deadpool, Kraliçe Elizabeth’in arabasını işgal ettikten sonra ne kadar sakin olduğunu belirterek Doktor Ella Whitby ve ona olan çılgın aşkı hakkında ne yapması gerektiğine dair Kraliçenin bilgeliğini istemeye karar verdi.

Kraliçe II. Elizabeth, psikiyatristin şiddet içeren eylemlerinin açıkça Deadpool’un sevgisini kazanmak için kendi eylemlerini taklit etme girişimi olduğunu belirtti. Deadpool, birilerinin onun adına insanları öldürürken ülkeden kaçamayacağını anladıktan sonra, Kraliçe II. Elizabeth’in isteksizce kaçmasına yardım etmesini sağlamayı başarır. Kendisini gizlemesi için ona cüppesini ve tacını verir.

Kraliçe II. Elizabeth’in konseyi sayesinde Deadpool, Doktor Ella Whitby ile yüzleşti ve onun başka birini öldürmesini engelledi. Ne yazık ki Deadpool’un onu sevmediği gerçeğini kabul ettikten sonra eski hapishane psikiyatristinin kendi hayatına son vermesini engelleyemedi.

Kraliçe bir cameo olarak düşünüldü ancak Deadpool’un karakteri üzerinde garip bir şekilde büyük bir etkiye sahipti. Sizler bu senaryoyu nasıl buldunuz?