Thor: Love and Thunder, tanrılara olan inancını reddeden ve hepsini öldürmeye yemin eden Necrosword’ün sahibi Gorr ile savaşan kahraman ekibini konu alan en sonuncu MCU filmlerinden birisi. Filmin bir sahnesinde Thor, Valkyrie, Korg ve Jane Foster, yani Mighty Thor, Hükümdarlık Şehri’ni seyahat eder ve Odin’e daha önce oldukça adaletsiz davranıldığını kanıtlayan çok sayıda tanrı ile yüz yüze gelir.

Thor: Love & Thunder’da bahsi geçen bu sahneler sırasında Thor’un ekibi çok sayıda kötü şöhretli tanrıyla tanışır. Tanrı Katili Gorr’a karşı bir ordu kurmak için tanrılardan yardım almayı bekleyen Thor, yakın bir tehlikeyle karşı karşıya kaldıklarında tanrıların ne kadar kayıtsız ve umursamaz göründüğünü fark edince şok olur. Sonunda Thor’un ekibinin Gorr’u yenebilecek potansiyele sahip bir silah olan Zeus’un Thunderbolt’unu elde etmesi için Zeus’u ağır şekilde yaralar. Buradaki tanrıların yalnızca kendi iyiliklerini önemseyen bencil varlıklar oldukları göz önüne alındığında izleyicilerin kararlı ve koruyucu Odin’i özledikleri oldukça aşikar.

Thor: Ragnarok’ta ölmeden önce Odin, sağlam komutaya sahip bir tanrı olarak görülüyordu, ancak özellikle evlatlık oğlu Loki tarafından takdir edilmemesine rağmen, Dokuz Diyar’da her zaman barış ve adalet için çabaladı.

Odin Neden MCU’nun Diğer Tanrılarından Çok Daha Farklı?

Thor’da Asgard’ın Kralı ve Thor ile Loki’nin babası olarak tanıtılan Odin’in karanlık bir geçmişi vardır, ancak sonunda zor kararlar almaya istekli ve halkını kurtarmak için potansiyel olarak her şeyi feda etmeye yakın olan iyi ve nazik bir lider olduğu gösterilmiştir. Odin’in Hükümdarlık Şehri’ni saltanatı sırasında ziyaret ettiği doğrulandı, ancak tanrıların davranışlarını onaylayıp onaylamadığı bilinmeyen bir soru. Odin ve Zeus’un birbirinden çok farklı iki kişilikleri olduğu göz önüne alındığında muhtemelen iyi bir ilişkisi olmayabilir.

MCU’daki tanrılar için gelecek ne olursa olsun, en nazik tanrının MCU kariyerinin çok erken sona erdiği oldukça açık…