Deadpool 3’ün geleceği şu anda bir muamma ancak Disney onunla ilerlerse, karakteri bozmadan PG-13’ü yapabilir mi? yapabilirlerse nasıl olur? işte bu soruların cevaplarını bu yazımızda derledik.

Üçüncü bir Deadpool filmi yine gelebilir, ancak artık Disney’in kuralları altında, Disney amaçladığı kadar aile dostu bir film yapabilir, peki ya nasıl? 2009’da X-Men Origins: Wolverine’de pek de iyi olmayan bir çıkışın ardından, Wade Wilson, yani Deadpool, 2016’da yayınlanan solo bir filmle rolünü yeniden canlandırdı ve ardından ikinci bir şans verildi.

Deadpool, tekrar tekrar izledikleri köklü formüllerle süper kahraman kategorisinde işleri sarsmak için geldi. Karakter, diğer düz süper kahraman filmlerinden daha karanlık, daha ham ve daha geniş kiltlelere hitap ediyor, türe biraz tazelik getiriyor ve böylece eleştirmenler ve izleyiciler arasında büyük bir hit haline geliyor.

O gün geldi ve Disney Fox’u satın aldı. Deadpool’un yayın hakları Disneye geçti. Disney/Fox birleşmesi tamamlandı. Birleşme, Deadpool’un artık Disney-Marvel karakterleri kataloğunun bir parçası olduğu ve bir noktada Marvel Sinematik Evrenine katılabileceği anlamına geliyor, ancak bu aynı zamanda Wade ve arkadaşlarının stüdyonun kurallarına uyması gerektiği anlamına geliyor. Bu detay Deadpool’u oluşturan unsurları etkileyebilir. Disney’in Deadpool 3’ü PG 13 derecelendirmesinde yapabileceği bazı yollar var. Karakterin özüyle uğraşmadan sansürle işleri halletmeye çalışmak. Deadpool küfür söz konusu olduğunda utangaç bir karakter değildir, ancak Disney buna izin vermez. Bu yüzden stüdyonun kurallarıyla uğraşmadan bunu sürdürmenin en iyi yolu bip sesi çıkarmak veya küfürleri karalamak olacaktır.

Deadpool’un üçüncü filminin geleceği şu anda bir gizem, ancak Disney onunla ilerlemeye karar verirse (MCU’nun bir parçası olarak veya değil), işleyecek birçok şey var. Umarız ki Disney önceki filmlerin tarzına ve tonuna saygı duyabilecekleri ve bunu “herkes için uygun” standartlarının altında tutabilecekleri yolları dener ve bizlere doğru bir şekilde sunar.