Marvel Studios yıl içinde birden fazla film üzerinde çalışırken, Disney’in yeni platformuyla 2019’da yayın hayatına başlaması onları içerik türünden farklı kategorilere itmesine yol açtı. Marvel, Scarlet Witch, Falcon ve Bucky, Loki ve Hawkeye karakterlerine detay vererek Disney+’ta dizilerini yarattı. Bunu yaparken MCU’nun büyülü ve çok yönlü köşeleri 4. Aşama boyunca daha fazla keşfedildi.

Disney+, Marvel Mitolojisini genişletmek, bilinen karakterlerin derinliklerine dalmak ve yeni kahramanları tanıtmak için 4. Aşama ve ötesinde MCU’nun geleceğinin önemli bir parçası olmaya başladı. 2022 yılı Moon Knight’ın MCU’nun doğaüstü tarafından yararlandığını gösterecek, MS Marvel Kamala Khan’ın yeni kahramanını tanıtacak ve She-Hulk MCU’nun Hulk köşesinde yeni görüntüler sunacak.

Comicbook aracılığıyla edinilen bilgilere göre Marvel Studios nihayet küçük ekranda uzayı keşfetmeye başlamaya hazır görünüyor. Production Weekly’de adsız bir “Marvel Uzay Projesi” için yeni bir liste ortaya çıktı. Gizemli MCU projesinin Kevin Feige’nin yapımcılığını üstleneceği Disney+ için bir dizi olduğu söyleniyor. MCU Disney+ dizisinin hangi kozmik temelli karakter veya hikaye etrafında döneceğine dair ek ayrıntı yok. Her ne ise bu Marvel’ın Disney+’daki ilk gerçek temalı uzay macerası olabilir.

Marvel’ın MCU’nun kozmik tarafını keşfetmek için Disney+’ı kullanmaya başlaması an meselesiydi. Aşama 4 şimdiye kadar uzayda hikaye anlatmaktan yoksundu, ancak bu yakında değişecek. Uzayla olan bazı ağır bağlarına rağmen Eternals bile tüm süresi boyunca hikayesini ve karakterlerini Dünya ile sınırlı tuttu. Thor: Love and Thunder, The Marvels’in 2023’te yapacağı gibi kozmik unsurları bünyesinde barındıracak. Galaksinin Koruyucuları 3’ün de gelecek yıl piyasaya sürülmesi planlanıyor. Bu projelerden herhangi biri gizemli MCU uzay dizisinin gelmesinden sorumlu olabilir. Muhtemelen serinin gelişimi ortaya çıktıkça yakında daha fazla bilgi ortaya çıkacak.

Marvel bu gizemli MCU uzay dizisinin ne olduğunu resmen açıklayana kadar, bu yapıma hangi karakterlerin liderlik edebileceğine dair spekülasyonlar devam edecek. Tessa Thompson’ın Valkyrie karakterinin bir Disney+ dizinde yer almasına uzun zamandır ilgi var, yani bu onun Thor 4 spin-off dizisi olabilir. Birçok hayran ayrıca Monica Rambeau’nun Marvel’da daha büyük bir rol üstlenmesini umdu, bu nedenle The Marvels’dan sonra solo bir dizi mantıklı olabilir. Galaksinin Koruyucuları karakterlerinden herhangi birinin bağımsız bir macera için geri dönmesi, Adam Warlock’un geri gelmesi veya Eternals oyuncu kadrosunun bir yan seri alması ihtimali bile var.