Ryan Reynolds’un Deadpool karakteri, Disney’in 2019’da ana stüdyoyu satın almasının ardından şu anda Fox’un evreninde hayatta kalan tek kişi olmaya hazırlanıyor. R dereceli süper kahraman aksiyon/komedi serisi, ilk iki filmiyle büyük bir başarı elde etti. Disney ve Marvel genellikle R dereceli yapımları içeren eğlence sektörünün bir parçası olmasa da, bu durum gelecek hakkında bir takım soruları gündeme getiren Deadpool 3 ile artık değişecek.

Devam filminin bir yönetmeni veya çıkış tarihi olmadığı için Deadpool 3 hala geliştirmenin erken aşamalarında. Marvel Studios başkanı Kevin Feige ise Deadpool 3’ün R dereceli olacağını ve Marvel Sinematik Evreninin sürekliliğinde geçeceğini doğruladı.

Disney+’ın uzunca bir süredir aile dostu bir platform olduğu sır değil. Şirket bazı özel durumlarda bile bu imajı korumak için çok çaba sarf etti. Sonuç olarak Disney kontrollü tüm R dereceli ve TV-MA yapımları Disney+ yerine Hulu’da yayınlandı, ancak bu artık değişti. Netflix’in eski Marvel dizileri yenilenen ebeveyn kontrol eklentileriyle birlikte Mart 2022’de Disney+’a gelecek. Bu duyuruların her ikisi de Disney+’ın daha olgun içeriklere ev sahipliği yapmasının ve abonelerin bulabileceği dizi-film türlerini genişletmesinin yalnızca başlangıcıdır. Ayrıca bu haber Deadpool 3 için harika sayılabilecek düzeyde, çünkü artık potansiyel olarak Hulu gibi daha uzak platformların yerine Disney+’daki diğer MCU filmleriyle beraber yoluna devam edebilecek ve Marvel’ın yüksek yaşlara hitap eden ilk filmi olacak. Bu sayede hayranların film için düştüğü tereddütlerin bir nebzede olsa azaldığını söyleyebiliriz.

Netflix’in Marvel dizilerinin Disney+’a geldiği duyurusu, akış hizmetinin tüm Marvel içerikleri için bir merkez noktası haline gelmesi sonucuyla dikkat çekti. Disney+ şu anda hemen hemen her MCU filmini barındıran özel bir platform. The Incredible Hulk, Universal’ın filmin haklarına sahip olmasının bir sonucu olarak kütüphanede eksik. Ayrıca Tom Holland’ın Spider-Man üçlemesi, Sony’nin yayın hakları üzerindeki kontrolü sayesinde Disney+’ta benzer nedenlerde yayında değil. Ancak Sony ile Disney’in yaptığı son anlaşmanın bir parçası olarak yakın gelecekte Disney+’ta yayınlanması bekleniyor.

Hali hazırda X-Men filmleri zaten Disney+’ta yayında ve bu değişiklikten sonra Deadpool ve Deadpool 2’nin çok geçmeden hizmete eklendiğini görmek şaşırtıcı olmayacak.