Geçtiğimiz yedi yıl, Disney’in Alice Harikalar Diyarında’dan başlayarak, animasyon klasiklerini bir dizi gerçek hayat uyarlamasıyla çekime aldığına tanık olduk. Bunlar Cinderella, The Jungle Book, Güzel ve Çirkin, Dumbo, Aladdin, Aslan Kral ve Mulan gibi kült içeriklerdi.

Bu yeni filmin vizyona girmesine sadece birkaç ay kala Disney+ resmi Pinokyo teaserını yayınladı. Video, Tom Hanks’in Geppetto’sunu, Mavi Periyi ve beraberinde itibari tahta kuklası da dahil olmak üzere en yeni gerçek hayat Disney versiyonuna bir bakış sunuyor. Fragmanı izlemek isterseniz:

Pinokyo fragmanı, Tom Hanks’in klasik karakteri yeniden yaratan Gepetto’suna bir bakış sunmanın yanı sıra, yaklaşan film için çeşitli diğer destekleyici oyunculara da ufak görünümler sağlıyor. Bu kısa teaser ilginç bir şekilde filmdeki destekleyici karakterlerin çoğuna bakış sağlarken aynı zamanda Cynthia Erivo’nun Mavi Perisini’de farklı bir biçimde bizlere gösterdi. Normalde bu karakter sarı saçlı ve beyaz tenli idi, ancak fragmanda siyahi ve saçsız olarak tasvir ediliyor. Bu durumda hayranlar arasında şimdiden bölünmüş yorumlar alındı ve hala alınmaya devam ediyor.

İlk teaserı izleyenler için tam bir fragmanın gelmesi birkaç ay daha sürebilir. Çünkü film, bu yılki D23 etkinliğinin de başlangıcı olan 8 Eylül’de Disney+’da yayınlanacak.