Marvel, Spider-Man: No Way Home fragmanında, Alfred Molina’yı ortaya çıkardı, ancak filmin karakteri çok yaşlandırmamasının bir sebebi var. No Way Home’un fragmanında Marvel sinematik evreninin tamamen değiştiğini gördük. Hatırlarsanız Spider-Man’in (Tom Holland) gizli kimliği Spider-Man: Far From Home’da ortaya çıktı. Anonimliğini yeniden kazanmak için Doktor Strange’den yardım istedi. Ne yazık ki büyü Parker’ın tanıdığı ve sevdiği herkesi anılarıyla birlikte silecekti, bu yüzden Strange’in büyüsünü değiştirmeye çalıştı, ve bu girişim çoklu evreni açtı.

Büyü ters gittiği için geçmişteki Spider-Man filmlerinin kötü karakterleri MCU’ya girmeyi başardı. Sam Raimi’nin Spider-Man 2’sinden Alfred Molina’nın Doc Ock’u, metal dokunaçlarını sergileyen bir çıkış yapıyor, ve “Merhaba Peter,” diyor. Fragman ayrıca Green Goblin, Electro ve Sandman karakterlerinin geri döneceğini ima etti. Ek olarak, daha önce Örümcek Adam’ı canlandıran Tobey Maguire ve Andrew Garfield’ın geri döneceği söyleniyor.

Fragman Molina’nın Doc Ock’unu birazcık yaşlandırsa da, Maguire için aynısını yapacağı şüpheli. Doc Ock’un, Spider-Man ile yüzleşmesinden bu yana 17 yıl geçti ve kötü adam filmin sonunda kendini feda etti.

Doc Ock’un ölümü yaşlanmasını engelleyen faktörlerden birisi. Spider-Man 2 filminde Ock, Örümcek Adamla yüzleşir ve New York’u tehlikeye sokacak nükleer bir deney yapar. Filmin sonunda metal dokunaçlarındaki yapay zeka Ock’u bozmuş olsa da, deneyini yok etmek için yeterli kontrolü ele geçirebilir ve onunla birlikte ölür. Ock öldükten sonra artık yaşlanmayacağından, Marvel’in muhtemelen ölmeden önceki görünümüne benzemesi için onun yaşını biraz düşürdü. Maguire’ın Parker’ı eğer filmde olursa orijinal Spider-Man üçlemesinde ölmediği için gençleşmesine gerek kalmayacak. Onun için zaten herşey düzenli olarak devam etti.

Tabii ki, filmde daha fazla Marvel maskaralığı olabilir. Doc Ock No Way Home fragmanında “Merhaba Peter”, diyor. Bu konuşma onun hâlâ tehditkar bir kötü adam olduğunu ima ediyor. Bu nedenle Marvel, Doc Ock’un bu versiyonunu kurtarılmadığı bir noktadan almış olabilir. Spider-Man: No Way Home, Parker’ı Spider-Man 2’deki bir noktadan alırsa, yaşlanmış bir Tobey Maguire’nin sahneye çıkması an meselesi.

SONRAKİ:

DOCTOR STRANGE SPİDER-MAN: NO WAY HOME FİLMİNDE NEDEN BU KADAR DİKKATSİZ DAVRANDI ?