MCU’da çoklu evren ön plana çıktıkça yaklaşan Doctor Strange’in devam fragmanı, yeni konsepti bir kez daha öne çıkararak MCU’nun çoklu evren deneyimini Disney+ dizilerinin yanı sıra film katgeroisinde de hızla ilerletmeye devam ediyor.

Doctor Strange ilk solo filminde bir büyücü olurken, Avengers: Infinity War ve Avengers: Endgame’de Mistik Sanatların Ustası olarak konumunu sağlamlaştırdı ve filmde Avengers için Thanos’a karşı savaşlarında paha biçilmez olduğunu kanıtladı. No Way Home’daki evreni değiştiren büyüsünün sonuçları onun gerçekliğini ve diğerlerini bir kez daha tehlikeye atacağından Doctor Strange 2 Stephen Strange’e şimdiye kadarki en büyük mücadelesini yaşatacak.

Yeni Karakter: America Chavez

Yeni Marvel kahramanı America Chavez’in ilk görüntüsü evrenin dokusunda yırtılmış yıldız şeklindeki portalın önünde çok yönlü güçlerini ortaya koyuyor.

Doctor Strange in the Multiverse of Madness Super Bowl fragmanının başlarında, bir canavar America Chavez’i dizginliyor ve bunların hepsi Stephen Strange’in kabusu içinde gerçekleşiyor gibi görünüyor. Doctor Strange 2’nin America Chavez’in kökenini nasıl başlatacağı bilinmiyor ancak zaten yeterli güce sahip olduğu ve çoklu evreni tek başına kat ettiği görülüyor. Chavez, fragmanın geri kalanında görülüyor ve çizgi romanlardaki süper gücünü sergiliyor. Chavez ayrıca uçuş, gelişmiş dayanıklılık ve boyutlar arası seyahat güçlerine sahip aktris Xochitl Gomez tarafından oynanacak.

Çoklu Evren Sonunda Gerçekten Açılıyor

Çarpıcı bir set parçası gibi görünen bu sahnede Doctor Strange’in yarattığı görselliği kullanarak efektleri daha da büyük bir sınıra taşıyan yönetmen Sam Raimi, Doctor Strange’in New York’unu yok etmek için çoklu evreni kullanıyor. Bu onun vizyonunun bir parçası olsa da buranın yıkılması Strange’in cevaplar aramak için çoklu evrene girmesine mükemmel bir neden olabilir.

Christine Palmer’ın Düğünü

Doctor Strange in the Multiverse of Madness fragmanı ayrıca Stephen Strange’in meslektaşı ve sevgilisi Dr. Christine Palmer’ı gösteriyor. Karakter muhtemelen evleniyor ve buradaki damat Strange değil. Strange’in Thanos’un yarattığı olay sırasında kaybolduğunu ve beş yıl sonrasına kadar gelmediğini düşünürsek, Palmer hayatta kalmış ve yoluna devam etmiş olabilir. Sahne muhtemelen filmin başlarında, çoklu evrenden gelen canavarca varlıklar Strange’in gerçekliğini istila etmeden önce gerçekleşiyor.

Bir Diğer Karakter: Rintrah

Yunan mitolojilerindeki hayvanlara benzer bir yaratık olan Rintrah, diğer Mistik Sanatlar Üstatlarının arkasında, etraflarında kara bir bulut toplanırken gösterilir. Rintrah, bir süre Strange’in çırağı olarak görev yapan çizgi romanlarda Doctor Strange’i destekleyen bir karakterdir. Karakterin Doctor Strange 2’de ne kadar büyük bir rolü olacağı bilinmiyor. America Chavez gibi Rintrah da çizgi romanlardaki başka bir gerçeklikten geliyor.

Strange, Strange Tarafından Tehdit Ediliyor

No Way Home’un sonundaki ilk Doctor Strange teaser’ında gösterildiği gibi , Stephen Strange’in yine Benedict Cumberbatch tarafından oynanan kötü bir versiyonu Doctor Strange 2’de görünecek. Strange’in bu kötü versiyonunun görülen varyantla aynı olup olmayacağı bilinmiyor. Dr. Strange What If…?’in sezon finalinde kendini kurtararak bu garip varyantı potansiyel bir müttefik haline getirdi. Her iki durumda da Doctor Strange’in kendisinin uğursuz bir versiyonuyla savaşması heyecan verici ve gerçeküstü bir sekans yaratacaktır.

Parıltısı Olan Gizemli Karakter

Fragmanın ilerleyen bölümlerinde parlayan bir insan figürü sürekli değişen bir gerçeklik düzleminde uçuyor. Bazıları bu figürün yeni karakter olan Alev Adam veya Doctor Strange’in çizgi romanlarındaki başka bir karakter olduğunu düşünüyor. Ancak aynı zamanda bu karakter çoklu evren öncülüğünde varyant Monica Rambeau olabilir.

Scarlett Witch’e Karşı Savaşan Birisi Var

Açıkça çarpıcı bir güce sahip olan bu figür, gerçekten de yeni bir Kaptan Marvel olsun ya da olmasın Wanda Maximoff’a saldırıyor. Eğer bu karakter Monica ise bu sahne WandaVision’dan sonra heyecan verici bir rövanş maçı ayarlıyor. Görünüşe göre bu noktada ikisi de eşit derecede güçlü ve eşit derecede inanılmaz hasar verme yeteneğine sahipler.

Zombi Strange mi?

Fragmanın son sahnelerinden biri, başka bir Doctor Strange varyantı gibi görünen rahatsız edici bir karakter görüntüsünü gösteriyor. Bu karakter başka bir evrenden gelen gölgeli yaratıklarla birleşmiş ve onu bir zombiye dönüştürmüş Strange gibi görünüyor. Muhtemel bir varyant olsa da bu “zombi Doctor Strange”, bir tür işkence veya yozlaşmanın kötü bir ana versiyonu olabilir.